Vedat Muriqi’den Yusuf Demir açıklaması! “Adam Türk oğlu Türk”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Mallorca’da forma giyen Vedat Muriqi bu döneme kadar yerini doldurmakta zorlanan eski ekibi Fenerbahçe’nin golcüleri ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. L1Üçgen Youtube Kanalı’na konuk olan Kosovalı golcü yerinin doldurulamaması ile ilgili olarak şunları söylemiş oldu:

FENERBAHÇE’DE GRUBA ALIŞMAK GOL YÜKÜNÜ ÇEKMEK ONURDU

“Fenerbahçe’de birinci yılımda kadroya bu kadar alışmak, ekibin gol yükünü çekmek bir onurdu. Daha fazla atabilirdim ancak şöyleki bir durum var, golden çok Fenerbahçe forveti sorumluluk daha fazla almalı. Gol oranında bitiriciliği daha kaliteli ve yüksek olmalı. aslına bakarsanız o denli şampiyonluk geliyor.

ATAMASAM DA KAZANMAK iÇiN ÇOK ÇABA EDiYORDUM

örneğin benim kimi vakit gol atamadığım müsabakalar oluyordu fakat tabiri caizse yataktan kalkamıyordum zira hayli koşuyordum uğraş ediyorduk gol yemeyelim maçı kazanalım diye. Taraftar onu bile görüyorlardı bu aslında fazlaca hoş bir şey.

SERDAR SAKiN, ÖZGÜVENi YÜKSEK DAHA FARKLI GOLLER ATABiLiYOR

Benden daha sonra gelen forvetlerin aslında o ufak çaba üslubunda eksik kaldığını düşünüyorum ki bence Serdar Dursun bitiricilikte benden daha yüksek. Bunu da buradan söylüyorum. Bu benim ferdî fikrim. Onun bitiriciliği, ceza alanında sakinliği biraz daha farklı ve yüksek. Ceza alanında özgüveni daha yüksek, daha farklı goller de atabiliyor o yüzden.”

YUSUF, TÜRK OĞLU TÜRK

Yabancı statüsünde olduğu için ‘3 Büyükler’ce düşünülmemiş olabileceğini belirten Muriqi, Galatasaraylı Yusuf Demir için de çarpıcı açıklamalar yaptı: “Benim için Yusuf Demir olayı fazlaca saçma geliyor. Adam Türk oğlu Türk, Avusturya da doğması, Avusturya Ulusal Takımı’nda oynaması bence bir sorun teşkil etmiyor. Havaalanında İngilizce soru sordular; “Abi ben Türk’üm, Türkçe soru sorabilirsin” dedi. Bunu diyen adamın yabancı statüde oynaması saçma. Bana nazaran Türk pasaportu olan herkes Türk statüsünde forma giyebilir.”

FiZiK OLARAK ÜSTÜN LiG LA LiGA’DAN ÜSTÜN LAKİN…

Serie A, La Liga ve Harika Lig, 3 farklı lig lakin ben başına İtalya’yı koyarım. 20 kadro var ve en berbat futbol oynayan grup bile seni saha ortasında döndürmüyor, tabiri caizse ağzına basıyor. İtalya’da inanılmaz kalite farkı varmış İspanya’ya bakılırsa. İspanya biraz daha teknik topla oynayalım başında. Şahsi fikrim Türkiye, La Liga’nın üstünde fizikî manada lakin alışılmış ki eksileri fazlaca. Zira La Liga’da top daha hayli oynanıyor, Türkiye ligi oyunda daha az kalıyor.

Okumaya devam et...