Tanju Çolak: Fenerbahçe’ye örtülü ödenekle transfer edildim

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Haber Küresel ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katılan Türk futbolunun efsane golcülerinden Tanju Çolak çarpıcı itirafıyla gündeme oturdu.

“DÖRDÜ OTOMOBİLE BİNDİ, BENİ ALMADILAR”

Fatih Terim
ile ortasının âlâ olmadığını belirten Çolak, “Antalya’daki teknik yöneticiler seminerine giderken, Fatih Terim, Haluk Ulusoy, Metin ve Oğuz’la uçağa bindim. Başladım dua etmeye. Uçak düşsün de Türkiye kurtulsun diye. Uçak düşmedi. Uçaktan indik. Bir araç geldi, dördü bindi beni otomobile almadılar. Ağladım. Avrupa gol hükümdarı bana yapıyorlar bunu. Bana yapılıyorsa herkese yapılır bu.” sözlerini kullandı.

Çolak, Terim ile yaşadığı dertlere da değinerek, “Fatih Terim bana nazaran Türkiye’nin en yeterli teknik yöneticisi. O, bir idol fakat bırakması gerekiyor artık. Artık, kâfi. Kaç yıldır teknik yöneticilik yapıyor. Şenol Güneş’in, Fatih Terim’in hangi teknik yöneticisi çıkardığını gördün. Çıkarmıyorlar, müsaade vermiyorlar. Yeni kuşaklara gereksinim var. Teknolojiyi bilen. O kadar kıymetli ki. Fatih Terim’le aram hayli âlâ değil, ben teknik yöneticilik sertifikamı aldım, Terim’e mektup yazdım. Ret geldi. Bir ay yanında staj yapayım dedim, kabul etmedi. Baktım beni istemiyor, Ünal Karamam ümit ulusala geçti ben de Merhum Cemal Aydın’ı aradım ve bir hafta ortasında kadronun hocası oldum. Gündüz Tekin Onay’la caminin yanından geçiyoruz, herkes beni selamlıyor. Şaşırıyor, Gündüz ağabey. Otobüs geldi yanımızda durdu, hükümdarım dedi, yollar sana açık. Biz hocamla geçtik bankaya geldik. 3 dakikada çözdüm. ‘Oğlum bu nasıl bir sevgi?’ dedi. Oğlum, dedi, senin buradaki ömrün en çok 2 ay. Bu sevgi, Fatih hocayı rahatsız eder dedi” tabirlerini kullandı.

“GALATASARAY’I BIRAKIRIM”

“Fatih Terim, Galatasaray Lideri olursa ben Galatasaray’ı bırakırım” diyen Çolak, “Bizi hayli hoş temsil etti. Çok hoş muvaffakiyetleri oldu ancak artık kâfi. Artık onun çocuklarıyla torunlarıyla vakit geçirmesi gerekiyor. Bugün Galatasaray başarısızsa niçini Fatih Terim’dir” dedi.

Tanju Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu periyotla ilgili Transfer sürecini anlatırken, bonservis fiyatını periyodun Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın örtül ödenekten verdiğini öne sürdü:

“Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ağlayarak gidiyorum. Fenerbahçe Galatasaray’a 4,5 milyon para verdi. O para nereden geldi biliyor musun? Turgut Özal’ın örtülü ödeneğinden. Zira o kadar para verilemez. bu biçimde büyük para yok Fenerbahçe’de. Özal hasta Fenerbahçeliydi. Rıdvan ile ikimizi Taksim’de Ordu Konutu var ya, ayda bir oraya futbol sohbetine giderdik sayın Turgut Özal’la.”

Çolak, TFF Lideri’nin Rıdvan Dilmen olması gerektiğini belirterek, “Son 3-4 yıldır, futbola taraf veren, istediğini oraya koyan, istediğini alan bir kardeşimizdir Rıdvan. Ha gölge lider, ha içeride… Bence içeride olması daha yanlışsız olur. Futbolu bilen biri. Geçmişe baktığımızda federasyon lideri olmuş hiç bir futbolcu yok. Rıdvan olursa, bir birincisi başarır” diye konuştu.

“ARTIK AK PARTİLİ DEĞİLİM”

Çolak, “İzmir’den milletvekilliğine adaylığımı koydum. Ankara’da mülakata gittik. Giren çabucak çıkıyor. Ben içeri girdim, kronometreye bastım. Karşımdakiler, ‘Sen benim efsanemizsin’ dediler. Ben 30 dakika konuştum beni dinlediler. Oradan birine, ben TRT’ye çıkamıyorum, dedim. Siyasi olarak birebir fikirde değilim. Artık gerçek kıymetimizi kabullenen bir öteki tarafta olmak istiyorum. Üzülüyorum, kıymet değer bilinmediği için. O denli büyük paralar bozdurdum ki. Yalnızca sevgi hürmet bekledim. Avrupa Gol Kralı’yım biraz paha ya. Cumhurbaşkanını seviyorum lakin artık AK Parti ile tıpkı niyette değilim” dedi.

Okumaya devam et...