Son dakika: Yeni Malatyaspor’da tribünle tartışıp takım dışı kalan Sadık Çiftpınar’dan açıklama! ‘Pascal Nouma ile karşılaştırılmak…’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Harika Lig Ahmet Çalık Dönemi 30. haftasında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile Kasımpaşa içinde oynanan maçta Yeni Malatyasporlu taraftarlar ile kadro kaptanı Sadık Çiftpınar içinde gerginlik yaşanmıştı.

71 ve 74. dakikalarda yenilen gollerin akabinde 2-0 geriye düşen Yeni Malatyaspor’da taraftarlar stoper Sadık Çiftpınar’ı ayağına her top gelmesinde ıslıkladı. Bir durumda kendisini ıslıklayan taraftarlara el-kol hareketleriyle reaksiyon gösteren Sadık, 77. dakikada reaksiyonlara dayanamayarak oyundan çıkmak için kenara yöneldi.

Sadık’ı grup arkadaşları, Kasımpaşalı futbolcular ve hakem Ali Şansalan maçta kalması tarafında ikna etmeye çalıştı. Kasımpaşalı Ryan Donk, Sadık ile bir süre konuşup rakibini alanda kalması için cesaretlendirdi.

Bütün bu ikna eforlarına karşın oyuna devam etmek istemeyen Sadık, kenara değişiklik işareti yaptı ve 80. dakikada yerini Philip Awuku’ya bıraktı.

MAÇI KASIMPAŞA KAZANDI

Sadık Çiftpınar’ın bu hareketinin damga vurduğu çabayı Kasımpaşa 2-0 kazandı. Konuk takımın gollerini 71. dakikada Jackson Muleka ve 74. dakikada Ahmet Engin attı. Bu kararın akabinde Kasımpaşa puanını 38’e çıkardı. Yeni Malatyaspor ise 20 puanla son sırada kaldı.

MAÇTAN daha sonra ‘KADRO DIŞI’ AÇIKLAMASI

Yeni Malatyaspor, maçın akabinde Sadık Çiftpınar’ın takım dışı kalması istikametinde karar verildiğini deklare etti.

Malatya grubunun duyurusunda “Profesyonel Futbolcumuz Sadık Çiftpınar, bugün oynanan Kasımpaşa SK karşılaşmasındaki disiplinsiz davranışı sebebiyle süresiz olarak takım dışı bırakılmıştır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” sözleri yer aldı.

SADIK ÇİFTPINAR KONUŞTU: HİÇ ANLAMADIĞIM BİR ANDA YANSILAR BAŞLADI

Sadık Çiftpınar, Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol’a yaşanan gerginlik ve daha sonrasında kulübün aldığı takım dışı sonucuyla ilgili açıklamalar yaptı.

2014’te girdim ben bu kulübe ve biroldukca muvaffakiyet elde ettim. Şu an ortasında bulunduğumuz konumdan dolayı fazlaca üzgünüm. Fedakarlık yaparak, sakatlığım bulunmasına karşın çıkıp oynadığım vakit içinder oldu. İç alanda oynadığımız son Antalyaspor ve Kasımpaşa maçlarında sonuna kadar çaba ettik. Bugünkü maçta da yediğimiz ikinci golden daha sonra tribünler hiç anlamadığım bir anda reaksiyon göstermeye başladı. Benim asla arka niyetli bir davranışım olmaz. Ayların vermiş olduğu ruhsal bir yıkım var. Hepsi bizde tesirler bıraktı.

“O HAREKETTEN daha sonra ALANDA YOK OLMAK İSTEDİM”

Tribünde tahminen yüzlerce kişi bağırıyor. Birisiyle göz göze geldikten daha sonra o hareketi yaptım. Gerçek olmadığını da kabul ediyorum ve herkesten özür diliyorum. Çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. 2. golü yedikten daha sonra bana ve aileme küfürler edildi. Bende nabız aslına bakarsan 180. 6-7 yıl emek verdiğiniz bir topluluğun taraftarlarından bunları duymak ağırıma gitti. Yaptığım hareketin gerçek olduğunu savunmuyorum lakin durum bu. O hareketi yaptıktan daha sonra alandan yok olmak istedim.

“NOUMA İLE KIYASLANMAK GERÇEK DEĞİL”

Takım dışı kalmam kulübün sonucu ve buna hürmet duyuyorum. Alanda kalırsam olay daha da büyüyebilirdi o yüzden çıkmak istedim. Nouma ile kıyaslanmak hakikat şeyler değil. Ben bu hareketten dolayı epeyce üzgünüm ve herkesten tekrar özür diliyorum.

Okumaya devam et...