Son Dakika: Volkan Demirel’den penaltı ve Ronaldo anısı açıklaması! “Kızım bile…”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Muhteşem Lig gruplarından VavaCars Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Tivibu Spor’da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Emre Mor ve Arda Güler’in son periyottaki performanslarına değinen Demirel, toplumsal medyanın günümüz futbolunu etkilediğini savundu. Tecrübeli futbol adamı, ayrıyeten Cristiano Ronaldo’nun penaltısını kurtarmasına da değindi.

“EMRE MOR ULUSAL GRUBU HAK EDİYORDU”

Emre’yi Türk futboluna kazandırmak istiyoruz. Geldiğimizden beri Emre daima ivme kazandı. A Ulusal Grup takımında olmasını isterdim, hak ediyordu.

“ARDA GÜLER ÇOK BEDELLİ BİR OYUNCU”

Arda’yı tanıyorum, fazlaca bedelli bir oyuncu. Fenerbahçe’ye katkı sağlayacaktır fakat ne vakit? Vakti geldiği vakit. Kusur biraz da sorulmasından kaynaklı. Her şeyin bir vakti var. Uygun planlama yapabilirsek düzgün yerlere gelecektir. Emre de vaktinde bu biçimde bir yetenekti. Birkaç maç performans gelmeyince makûs oldu. Bu yanlış bir şey. Toplumsal medya şu anki en büyük endişe. Ben buradan bir Tweet atsam tahminen Türkiye çalkalanır.”

“BENİM VAKTİMDE TOPLUMSAL MEDYA OLSA BENİ OYNATMAZLARDI”

Benim vaktimde toplumsal medya tanınan olsaydı beni oynatmazlardı. Maçtan çıkıyoruz telefonu elimize alıp bakıyoruz çabucak. futbol öbür bir durum herkese dışarıdan toz pembe gelebilir. Futbol halı alanda oynamaktan ya da topa vurmaktan ibaret değildir.

Topun olmadığı yerde de futbol var. Bunu bakılırsabiliyorsanız tahlil yapabilirsiniz esasen. Bana tahlil yapmıyor diyenlere buradan selam söylüyorum.

İRFAN CAN EĞRİBAYAT’A DAYANAK

O kaleye geçmeden bu hisleri anlayamazsınız. Kimse gol yemek istemez. Eminim ki uyku bile uyuyamıyordur, düşünmekten uyuyamıyordur. Küfür etmek öbür bir husus, ulusal ekibi bırakma niçinim oldu. Takım dışı bırakılmasını gerçek bulmuyorum. Bir şeyler oldu ki o çocuk o denli oldu.

“ŞANSIMIZ %50-%50”

Vaktinde epey sıkıntı maçlar oynadık fakat favori olan kadroları daima yenmesini bildik. Bu akşam da o akşamlardan birinin olacağını ümit ediyorum. Talihin %50-%50 eşit olduğunu düşünüyorum lakin biz hislerini öne çıkaran bir ülke olduğumuz için bunu yapabilirsek rahat bir maç da çıkarabiliriz.

“KIZIM BİLE ‘BABA SEN RONALDO’NUN PENALTISINI KURTARMIŞSIN’ DİYOR”

Futbol ömrüme dair, geçmişe dönük hoş bir anı. Kızım bile bana diyor ki, ‘baba sen Ronaldo’nun penaltısını kurtarmışsın’. Bu bile Ronaldo’ya hangi gözle bakıyorsa… Futbolda 2-3 tane isim sayarsanız biri Ronaldo’dur. bu biçimde bir ismin penaltısını kurtarmak kimine nazaran epey pahalı gelebilir lakin benim için futbol ömrümde yaşadığım durumlardan bir tanesi. Bunun üzere bin tane var. Lakin fazlaca hürmet duyuyorum, fazlaca başarılı bir futbolcu. Kızım epeyce büyük bir Fenerbahçe taraftarı. Karagümrük teknik yöneticisi olacağımı duyduğunda birkaç gün onu motive etmek için baya uğraştım. Karagümrük – Fenerbahçe maçının akabinde üzerinde Karagümrük forması altında Fenerbahçe şortu vardı.

Uğurcan Çakır – Altay Bayındır rekabetinin pahasını bilelim. Yarıştırmayalım. esasen âlâ olan teknik takımın sonucu doğrultusunda oynayacaktır. Şükredelim ve dua edelim ki elimizde fazlaca büyük yetenekler var kaleci olarak. Bunlar birer kıymettir, kolay bulunmaz. Harcamayalım, takviye olalım.

Okumaya devam et...