Son Dakika: Galatasaray’dan kiralık giden Yunus Akgün konuştu! “Yuvama geri dönüyorum”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Türk futbolunun yeni yıldız adayı Yunus Akgün… Galatasaray ‘dan kiralanan Yunus Akgün 1. Lig’de şampiyonluk yaşadığı Adana Demirspor’la bu defa Harika Lig’de fırtınalar estiriyor.

21 yaşındaki genç kanat oyuncusu şahane performansı daha sonrası birinci sefer A Ulusal Kadro’ya davet aldı. Yunus Galatasaray’a döneceği günü iple çekiyor…

Başarılı futbolcu, Fanatik Gazetesi’ne konuştu.

8 gol, 14 asistlik kusursuz performans. Ferdî performansının bu kadar artmasını nasıl açıklıyorsun?

“Geçen dönem Adana Demirspor’da yaşadığımız şampiyonluk yılında de 7 gol 1 asistle oynamıştım. Bana verilen inancı en güzel biçimde değerlendirdiğimi düşünüyorum. Geçen sene özgüvenim hocalarım ve liderin bana inanmasıyla arttı ve bu dönem da kaldığı yerden devam etti. Bu dönem bilhassa hocamın bana güvenmesi performansımı olumlu tarafta etkiledi.”

Balotelli ile aranızdaki münasebet nasıl?

“Son derece yakın bir ilgimiz var. Ağabey – kardeş üzereyiz ve bana bilhassa saha ortasında deneyimlerini aktarıyor birinci günden beri ve ondan her idmanda bir şeyler öğreniyorum.”

Montella hakkında neler söylemek istersin, sana nasıl bir katkısı oldu?

“Taktik olarak ve oyun ortasında gücümü hakikat kullanmam ile ilgili fazlaca büyük katkısı oldu bana hocamın. Yeteneklerimi hakikat ve vaktinde nasıl kullanmam gerektiğini birinci günden beri bana anlatarak ve öğreterek beni geliştirmeye devam ediyor. Taktiksel taraftan ondan epey şey öğrendim.”

Avrupa ve Montella’dan dolayı İtalyan kulüplerinin ilgisi var. Düşüncen nedir?

“Ben Galatasaray’ın oyuncusuyum ve sene sonunda kulübüme döneceğim. Avrupa’ya transfer olmak ya da beğenilmek, izlenmek fazlaca hoş ancak dönem bittiği vakit ben hâlâ Galatasaray’ın oyuncusuyum. Avrupa konusunda kulübümü de memnun edecek bir teklif gelirse, menacerim ve ailemle bunu kıymetlendiririz.”

Galatasaray’da yarım kalan bir öykün var. Bu manada gelecek dönem geri döneceksin ne düşünüyorsun?

“Aslında yarım kalan bir öyküm yok, kıssa devam ediyor. Galatasaray benim meskenim ve ailemin bir kesimi. kimi vakit bu biçimde kısa ayrılıklar her iki tarafa da güzel gelebiliyor demek şu an için en doğrusu bence.”

Galatasaray’a 2 gol attığın maç neler hissettin?

“Karmaşık hisler yaşadım aslında. Ne sevinebildim ne üzülebildim. Bir tarafta bana paha katan Adana Demirspor, öteki tarafta beni ben yapan Galatasaray. Profesyonel hayatta bu tip hayli örnek var, ben de bunu bu genç yaşta deneyim edindim.”

Galatasaray taraftarına ne söylemek istersin?

“Onlar, ben altyapıda oynarken bile bana hayli takviye oldular birinci günden beri. Umarım Galatasaray formasıyla yine onlarla Ali Sami Yen’de bir daha bir ortaya gelir, başarılı dönemler geçirip, kupalar kazanırız.”

Ailenin mesleğine büyük katkısı var daima takviye oldular. Bununla ilgili düşüncen ne?

“Onların emeği, takviyesi ve özverisi olmasaydı bugünlere gelemezdim. Sıkıntı vakit içinderımda yanımda oldular ve en değerlisi almış olduğum kararlara hürmet duydular.”

‘Milli davet gurur verdi’

A Ulusal Kadro’ya çağrıldığında neler hissettin? O formayı giymek nasıl bir his?

“Daha evvel yaklaşık 50 kere Ulusal Ekip forması giydim U16’dan başlayarak. Artık ise Ulusal Takımlar’da olmanın en üst düzeyi olan A Ulusal Kadro’ya davet edildim. Her keresinde hayli keyifli olmuştum ve gurur duymuştum lakin bu sefer hayli daha gururlandım. Saha ortasında bu sene gösterdiğim performansın fark edilmesi ve bir nevi ödüllendirilmesi epey hoş. İnşallah mesleğimin sonuna kadar devamlı A Ulusal Takım’ın başarısı için uğraş ederim.”

Portekiz ve İtalya maçları var. Düşüncen nedir?

“Bence en kuvvetli iki rakiple karşılaşacağız fakat biz de fazlaca kaliteli bir takıma sahibiz. Ulusal Kadro takımımız hem Türkiye’de birebir vakitte Avrupa’da kendi gruplarında epey başarılı işler yapıyor. Motivasyonumuz ve maksadımız belirli, biraz da futbol bahtı yanımızda olursa gayemize ulaşabileceğimizi düşünüyorum.”

Babası Erol Akgün: ‘Milli Ekibi bekliyorduk’

“Başta Adana Demirspor Lideri Murat Sancak’a, hocası Montella’ya, bütün idareye ve Adana Demirspor taraftarına teşekkür ederiz. Yunus gitgide bir adım daha yükseliyor. Adana Demirspor’da göstermiş olduğu başarıyı Galatasaray’da da göstereceğine ailesi olarak inanıyoruz ve her vakit ardındayız. Her Türk futbolcu üzere A Ulusal Kadro’da oynamak Yunus’un hayaliydi. Ulusal Takım’a seçilmesini bekliyorduk. Ulusal Kadro’nun teknik heyetine teşekkür ederiz. Talih bulursa yararlı olacağına inancımız tam.”

Annesi Lütfiye Akgün: ‘Küçüklüğünde konuta girmezdi’

“Yunus küçüklüğünden beri futbol oynamaktan meskene girmeyen bir çocuktu. Şu an hayalleri gerçek oldu. A Ulusal Grup’ya seçildiği için epey memnunuz, fazlaca gururluyuz. Her vakit oğlumun gerisindeyiz.”

Okumaya devam et...