Son Dakika: Fenerbahçe’de Jorge Jesus ve Joao Pedro’dan değerli açıklamalar! Kim Min Jae ve Bruma sorusuna flaş karşılık…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe teknik yöneticisi Jorge Jesus ve Joao Pedro, UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci haftasında Dinamo Kiev ile oynanacak maç öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

JOAO PEDRO: TARAFTARIN NE KADAR TUTKULU OLDUĞUNU GÖRDÜM

Dinamo Kiev ile değerli bir maça çıkacağız. Rakibi tanıyoruz, onlar da bizi tanıyor. Galibiyetle başlamak istiyoruz. Değerli bir turnuva, gücümüzü göstermek istiyoruz. Her stadyum farklıdır lakin ben buraya geldiğim andan itibaren taraftarlarımızın ne kadar tutkulu olduğunu gördüm. Oynamadığım vakit da bunu fark etmiştim ancak gol attığımdaki hisler fazlaca farklıydı. Taraftarlarımızın ne kadar tutkulu olduğunu sonuna kadar hissettim. Taraftar, hayli tutkulu ve gruba bağlı. Farklı bir atmosfer. Taraftarımızın dayanağıyla bir arada kümelere galibiyetle başlamak istiyoruz.

“EN KISA MÜDDETTE EN DÜZGÜN DURUMUMA ULAŞMAK İSTİYORUM”

Son senelerda sakatlık yaşamamıştım, uzun müddet alanlardan uzak kalmamıştım. Buraya geldiğinde sakatlık yaşadım ve gruptan başka kaldım. Kolay bir periyot değildi. Birinci maçına deplasmanda çıktım fakat ülkü durumda değildim. En kısa müddette en yeterli durumuma ulaşmak istiyorum.

O devir elenmek üzücü olmuştu zira değerli bir turnuvaydı. O turnuvaya katılmak için epeyce istekliydik ancak olmadı. Artık farlı bir turnuvada karşılaşacağız. Burada başarılı olmak istiyoruz. Elimizden geleni yaparak kazanmak istiyoruz.

Forvetteki rekabetle ilgili soruyu hocamıza sormanız lazım. Hepimiz birbirimizi üste çekeceğiz. Alandaki rekabet ekip için her vakit uygundur.

JORGE JESUS: KAZANMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Bu kümeden çıkmak için kâfi kalitemiz ve hırsımız var. 1 ay öncesine kadar daha kuvvetliyüz. Kümede 3 ekibin istikrarlı olduğunu düşünüyorum. Rennes, Dinamo Kiev ve Fenerbahçe. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

“ELİMİZDEKİ EN YETERLİ SAVUNMA OYUNCUSU KIM MIN JAE AYRILDI”

Oyuncularınızla teğe bir çalışma imkanı bulduğunuzda onları daha yakından nazaranbiliyorsunuz. Elimizdeki en güzel savunma oyuncusu Kim Min-Jae ekipten ayrıldı. Transfer periyodu ısa müddet içerisinde bitecek ve herkes elindeki takımlarla yoluna devam edecek. Biz de bunun için çalışıyoruz.

“EN BÜYÜK GAYEMİZ LİGİ KAZANMAK”

Bizim en büyük amacımız ligi kazanmak. Ben buraya bu yüzden geldim. Şu anda Türkiye Ligini daha uygun tanıyorum. Rakiplerimiz de epey uygun yatırım yaptılar. Fakat Avrupa’da toplanan puanlar yalnızca bizim için değil Türkiye puanı için de değerli. Sıralama ülke futbolunun kalitesini yansıtmıyor. Bunu da uygunlaştırmak Avrupa’daki ekiplerin elinde. Yoksa bir daha sonraki şampiyon bir daha Şampiyonlar Ligi için eleme çeşitleri oynayacak. Bu benim için yeni bir durum değil. Daha evvel de Avrupa kupaları için listeler yaptık ve birtakım oyuncuların dışarıda kalması gerekti. Elimizdekilerin en düzgününü seçmek durumundayız ve ben de bunu yaptım.

BRUMA CEVABI

Bruma küme basamağı listesine dahil edilmedi. Kümede 6 maç oynayacağız. Kendisi bir aylık sakatlıktan çıktı. Ligde 14 yabancı seçmemiz lazım, Portekiz’de bu sayı 17’ydi. Bruma son periyotta sakattı bu yüzden liste haricinde olmasını düşündüm. Kümeden çıktığımızda listeye dahil olabilir. Mevcut şartlarda elimizdeki en uygunları seçmemiz gerekiyor. Be de bunu yaptım.

Kurada yine Dinamo Kiev ile eşleştik. Futbolda her vakit ikinci baht ayağınıza gelir. 1 ay önceye bakılırsa daha kuvvetli olduğumuzu düşünüyorum. Evvelki maçlarda futbolda epey sık olmayan şeyler başımıza gelmişti. Bu maça rövanş olarak bakmıyoruz, küme evresi maçı olarak bakıyoruz. Her zamanki üzere rakiplerimize hürmet gösteriyorum.

Okumaya devam et...