Son dakika: Beşiktaş’ta Valerien Ismael devri resmen başladı! Ahmet Parıltı Çebi ve Valerien İsmael’den çarpıcı açıklamalar… Lider Karaveli devam edec

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Üstün Lig gruplarından Beşiktaş, yeni teknik yöneticisi Valerien Ismael için imza merasimi düzenledi.

Düzenlenen imza merasiminde çiçeği burnunda teknik yönetici Valerien Ismael, lider Ahmet Işık Çebi ve sportif yönetici Ceyhun Çıkarı basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak siyah beyazlı grubun gündemine açıklamalarda bulundu.

Ahmet Işık Çebi’nin açıklamaları şöyle:

Hocamız Valerien Ismael ile mutabakatımızı yaptık. Kendisine inancımız sonsuz. Araştırdık, kendi plan ve projelerimize uygun bir hoca olacağına inandığımıziçin davet ettik, sağ olsun kendisi de kabul etti. Beşiktaşımıza plan ve projelerimiz doğrultusunda katkı vereceğine inanıyoruz. 2,5 yıllık başkanlık dönemimde ekonomik manada büyük meselelerimiz vardı. Bunları temizleyerek, kulübümüze katkı verecek hale getirerek bir müddetç geçirdik. Bunun devamında da geçen yıl en güç kurallarda, pandemi dökneminde 3 kupa alarak bu süreci taçlandırdık. Bundan daha sonra maddi ve manevi manada kulübümüzün bir stratejisi vardır. Gelecek dönem birfazlaca kontrat bittiği için daha rahat bir müddetç başlayacak bizim için. Bu süreçte Ismael ile bir arada olmak epeyce değerli olacaktır. Bu yapılanma süreci uzun yıllar sürebilir. Birileri gelecek, birileri gidecek. Bu bayrak yarışını her gelen devam ettirecek. Öz kaynağımıza yönelecek olan, gençlere değer veren, taraftara hırslı futbol oynatan hocalar bu projenin her vakit modülü olacaktır. Umuyorum bu süreç yeni hocamızla uzun sürer. Başkan Karaveli hocama hayli teşekkür ediyorum. Topluluğun değerli bir kesimiydi, uzun yıllar vazife yapmış bir isimdi. Sergen hocamızdan daha sonra bu nazaranvi devraldı. Fakat sebebini bilmediğim biçimde toplumsal medyadaki kimi bireylerce yıpratılması gerçek değildi. Bunun kararı olarak hocamız, nazaranve Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda devam etmemesinin hakikat olduğunu söylemiş oldu ve vazifesi bıraktı. Sergen Hoca da makûs devirlerde benzeri tavırda bulunmuş ve Beşiktaş’ı kıymetli tutmuştu. Biz de idare şurası olarak Beşiktaş için en gerçek ismin Valerien Ismael olduğuna karar verdik. Bu karar bir çalışma eseridir. İdare heyeti sonucudır. Sportif yöneticimiz Ceyhun Yararı önderliğinde yürütüldü bu operasyon. Hocamıza beğenilen geldin diyorum ve muvaffakiyetler diliyorum.

Ceyhun Yararı’nın açıklamaları şöyle:

Birkaç ay evvel burada basın toplantısı düzenlerken projeden bahsetmiştik. Biz bu projenin sac ayaklarıyız. Kıymetli olan bu projenin devamlılığı. Yaptığımız çalışmalarda kimi hocalarla görüşmelerimiz oldu. Kriterlerimiz belirliydi ve bu tarafta isimlerle görüştük. Orta ve uzun vadede başarılara imza atabilecek bir Beşiktaş hayalimiz olduğunu söylemiştik. Çıakrdığımızı opsiyonları idaremize sunduk onlar da sonucu Ismael’de kıldılar. İyi olmasını diliyorum. Çok yakın vakitte taraftarımızdan da alacağı sinerjiyle başarılı sonuçlar alacaktır, gelecek dönem da şampiyonluğun en büyük adayı olacağız. Gençlere verdiği kıymet çalışmamızda hayli tesirli oldu. Beşiktaş akademimizin kıymetini epeyce yeterli biliyor. Bu karardan büyük memnuniyet duyuyorum. Herkes için güzel olsun.

Valerien Ismael’in açıklamaları şöyle:

Liderimize ve Ceyhun beyefendiye bana gösterdikleri inanç için teşekkür etmek istiyorum. Kalbim gururla dolu. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birine, Avrupa futbolunun en büyük kulüplerinden birine gelmiş bulunuyorum. Bunun sorumluluğu da olacak ve ben hırslı bir antrenörüm. Bu cins gayretlere girmek için her vakit hazırım. Bu büyük kulübün ve değerli bir projenin bir modülü olmak benim için gurur verici.

Bu kulüp, taraftarlar ve benim aramda epeyce değerli bir irtibat var. Onlar kazanma odaklı bakış açısına sahipler, ben de öyleyim. Bu bedellerde şekillenmiş bir grup ve kulüp var. Gayret etmeye hazırız. Bu kulübün çok yüksek, ateşli bir taraftarı var. Birinci günden sosyalk medyada bunu hissettirdiler. Onlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum. Grubumla birlikte gece gündüz çalışarak elimizden geleni en uygununu yapmaya çalışacağız. Önümüzde 8 maç var, en güzel biçimde çalışarak bu süreci geçirmeye çalışacağız. Ayrıyeten bu vakitte elimizdeki oyunculara bakıp kimlerle bu projeye devam edebilir buna bakacağız. Taraftarla oyuncular içinde en hakikat bağı kurmaya çalışacağız.

Öz kaynak ve altyapı konusu bizim için epey kıymetli. Genç oyuncularla ilgili tahlil yapacağız. Hangi oyuncular rekabetçi ortamda performans gösterebilir buna bakacağız. Yaşı hiç kıymetli değil, bir performans var ise ona talih vereceğiz. Bir gün değil, her gün Beşiktaş.

SORU – YANIT KISMI

Soru: Buraya iki yardımcısıyla geldi. Takıma dahil olacak diğer isimler olacak mı? Lider Karaveli takımda olacak mı? Yerli bir isim takımda olacak mı?

Ahmet Işık Çebi:
Hocamızın kendi yardımcılarını seçeceği bir müddetç olacak. birlikte karar alacağımız bir müddetç. Lider Karaveli hocamız ise bizim meşhur projemizin bir kesimi olmaya devam edecektir. Bizimle birlikte, bizim takımımızda bu projenin kesimi olacak. Alt yapıdan üst yapıya gelecek oyuncuları uyumunu yürütecek. Ona hürmet göstermeyenlerin linç siyasetiyle karşı karşıya kalıp yoruldu. Bu misyonuna bir diğer kişinin gelip Beşiktaş’a katkı yapması gerektiği fikrini bizimle paylaştı. Başkan Karaveli bizimledir, epeyce katkı verdi, vermeye de devam edecektir. her insanın fikri kendine lakin ben lider olarak onu başarılı buluyorum. Haksız yere linç yedi ve yargılandı. Bunun yapılmaması lazım. Tenkitler linç formunda olmamalı, Beşiktaş’a katkı vermeli. Bu linçlerin Beşiktaş’a ziyandan öteki bir getirisi olmaz.

Soru: Beşiktaş’ın öne geçtiği maçlarda geriye düştüğünü gördük. Bununla ilgili mentalitesi ne olacak? Toplumsal medyada kendisi için terminatör benzetmeleri var, Beşiktaş’ın terminatörü bulundu mu?

Ahmet Parıltı Çebi: Beşiktaş taraftarı hocasını severse ona yakışan isimler bulacaktır. Onlar terminatör derse, hocamız da severse bence sorun yok. Alt yapıyla ilgili başlatmış olduğumız projede 9’a yakın oyuncu a ekiple çalışıyor şu anda. Gençlere dayalı, gelir-gider istikrarını koruyabileceğimiz bir projemiz var. Gelenler var, Ismael hocamız daha fazlasını da yapacaktır. Koşan bir kadro istediğini, Beşiktaş taraftarının da bunu istediğini bilyoruz. Bu mevzuda kendisine güveniyoruz.

Valerien Ismael: Oyun ideolojim büsbütün yüksek tempoya dayalı. Bu tempo için yüksek güç gerekiyor. Bunu rakibe ve iç alanda taraftara hissettirmeniz gerekiyor. Bunun için rakibe fizikî üstünlük kurmak ve teknik kalite gerekiyor. Beşiktaş aslına bakarsan topa sahip olmak isteyen bir kadro. Tempo ile bunu da birleştirmemiz gerekiyor. Bunları yapmak için oyuncu kümesiyle birlikte çalışmaya gereksinimimiz var. Bugün buraya gelmiş olmamı yanlışsız bir vakit içindema olarak görüyorum.

Soru: Başkanlık sürecinde 4. hocanız. Bu mevzuda tenkitler var, nasıl karşılık verirsiniz?

Ahmet Parıltı Çebi:
4. hocam değil. Karaveli aslına bakarsanız hocamızdı, Sergen Yalçın ile ben mukavele imzaladım. Abdullah Avcı biz geldiğimizde misyondaydı 3 ay daha sonra ayrılmıştır. Benim getirdiğim bir hoca değildir. Türkiye için kıymetli bir hocadır, şu andaki muvaffakiyetleri için de tebrik ediyorum. bu türlü bakınca Ismael benim ikinci hocamdır 4 değil.

Valerien Ismael: 3 yıldır gruplarımı 3-4-3 ile oynatıyorum. 150 maçtan fazla bir tecrübe var. Şampiyonlar Ligi elemeleri, Premier Lig… Takımımızda farklı yerlerde oynayabilen oyuncular var. Bize zenginlik kazandıracaktır. Oyuncuların kazanma azmini yakalamak için %100’ünü veren bir teknik adam goreceklerinin kelamını verebilirim. Bu oyunda kazanmanın garantisini veremezsiniz, hoş olan da bu. Lakin fazlaca çalışan bir teknik takım goreceklerinin kelamını verebilirim.

Soru: bu vakitte vazifeye gelmesi avantaj mıdır? Performansına bakılırsa kendisiyle yola devam edilmemesi istikametinde haberler de var. Bu hususta neler söyler?

Valerien Ismael:
Ceyhun beyefendiyle takım planlaması üzerine uzun konuşmalarımız oldu. Buraya bu devirde gelmemin niçini hem grubu tanımak birebir vakitte yol haritamızı belirlemek. Kalan 8 maç için ekibi hazırlayacağız ve gelecek yılın planlamasını yapacağız. Kimler bizimle devam edebilir bunun kararlarını vereceğiz.

Soru: Tigana’dan daha sonra bir Fransız teknik adam daha gelmiş oldu Beşiktaş’a. Tigana gençlere değer veren bir hocaydı. Burak Yılmaz’ı Türk futboluna kazandıran hocadır fakat kendisine vakit tanınmadı. Muvaffakiyetten çok genç oyuncuları parlatmakla ilgili bir kelamı olacak mı?

Valerien Ismael:
Bir teknik yöneticinin en önmemli rolü oyuncuyu geliştirmek, seviyeyi üst çekmek. Burada oyuncuların düzeylerini görüp bunları üst çekmeye çalışacağız. Takımımla birlikte 2 aylık süreçte bunun için çalışacağız. Şu anda göz önünde olmayan lakin mesleğinde zıplama yapabilecek oyuncular var. Ben mesleğim boyunca 3-4 bu biçimde oyuncuya tesir ettim ve şu anda âlâ seviyedeler. Bunu bir daha yapmaya çalışacağız. Ayrıyeten benim oyun felsefemde değerli olan en değerli oyuncu değil, ideolojimize en yatkın olan oyuncudur. Bu benim için birinci kriter.

Soru: Bizim ülkemizde günlük sonuçlar hayli kıymetli. Kalan 8 maçta kendi kurmadığı ekibi çalıştıracak. Birinci rakip de ligin en yeterli grubu Trabzonspor. Gelirken hiç korkmadı mı? Liderim işler makus giderse siz hocayı nasıl koruyacaksınız?

Valerien Ismael:
Futbolda kazanmak her vakit kaide. Bu yalnızca Türkiye’de değil her yerde bu biçimde. Kalan 8 maçı hem düzgün geçirmek tıpkı vakitte kadroyu hazırlamaya çalışacağız. Trabzonspor maçından korkmadım, aksina bunu fırsat olarak görüyorum kendimizi göstermek için.

Ahmet Parıltı Çebi: Bu durumda ne yapacağımı bu vakte kadar yaptıklarımdan bakılırsabilirsiniz. Sergen Hocamın da Başkan Hocamın da gerisinde durdum kendileri gitmek isteyene kadar. Abdullah Avcı bile kendisi ayrılmak istedi. Ben kimseyi göndermedim, gitmek isteyenler oldu. Karşımda savaşçı bir ruh görüyorum. Kendisi kalmak istediği sürece kontratı boyunca burada kalacaktır. Kurumsal olmaya devam edeceğim. Şu gelsin, bu gitsin diyen bir lider olmayacağım. Sportif yöneticimiz çalışma yaptı, idare konseyimize getirdi, biz de karar verdik. bu türlü çalışmaya devam edip hocalarımın yanında kalmaya devam edeceğim. Kâfi ki onlar pes etmesinler. Umarım Beşiktaş taraftarı da sahip çıkar.

Soru: İngiliz gazetecilerle konuştuğumuzda örnek aldığı teknik yöneticinin Conte olduğunu ve formasyona bağlı olduğunu söylemiş olduler. Bu yanlışsız mu? Beşiktaş’ı Trabzonspor maçında üçlü savunmayla mı nazaranceğiz?

Valerien Ismael:
Her teknik yönetici mesleğinde fikirlerle başlar. kimi vakit denemeler yaparsınız, kimi vakit teknik yöneticilerden ilham alırsınız. Conte ve Simeone benim örnek aldığım beşerler. Bu oyun birlikte oynanan bir oyun. Bugünden yarına oynanabilecek bir şey değil lakin çalışarak elimizden geleni yapacağız. Trabzonspor maçı için sırlarımı sizinle paylaşamam. Ulusal ekiplerinde olan oyuncularımız var. Tam takım olunca hazırlığımızı yapıp Trabzonspor maçına çıkacağız.

Okumaya devam et...