Sanremo festival doktoru, ‘Covid olay yerinden uzaklaştı ama vitrifiye sayesinde beklemiyorum’

Leila

Global Mod
Global Mod
“Kesinlikle” bulaşıcı hastalık uzmanı Matteo Bassetti’nin “söylediği doğru: Bugün bu Sanremo Festivalini maskesiz ve hiçbir şey olmadan sessizce yürüyebiliyorsak, bunun nedeni son yıllarda her tarafta yapılan tüm çalışmaların yapılmış olmasıdır. sağlık ve aksi takdirde ve aşılanmış nüfus tarafından. Çünkü aksi takdirde şovu izlerken bu kadar sakin olmazdık “. Liguria’daki ASL 1’in Acil Durum ve Kabul Departmanı müdürü Giorgio Ardizzone’nin, Sanremo Festivali’nin sağlık planı üzerinde meslektaşlarıyla birlikte çalışan bir doktor olduğuna şüphe yok. Ancak aynı zamanda, bir sağlık çalışanı olarak Covid ile mücadeleye yardım ettiği için bir teşekkür beklemediğini de itiraf ediyor.

Dün “Sanremo’da olacak pek çok kişiden normale dönüşü mümkün kılan hiçbirinin olmayacağı” gerçeğini damgalayan meslektaşı Bassetti’nin yansıması sorulduğunda ve bunlar doktorlar, hemşireler, operatörler. Ön cephede pandemik acil durumla savaşan Ardizzone, Adnkronos Salute’ye şu gözlemde bulundu: “Özellikle bir şeyden mi bahsediyordu bilmiyorum. Olaylar geçtikten sonra bir şükran dalgası olacağına şahsen pek inancım yok. .Hiçbir beklentim yok.Bu bizim işimiz hepimiz üzerimize düşeni yaptık.Bu durum geçtiyse ve daha iyi yaşayabiliyorsak böyle mutluyuz.Başarmak için çalışmalarımızla katkı sağladığımız için mutluyuz. Şahsen ben mutluyum, işte bu kadar çok şey gibi festivalin de normale dönmesine katkıda bulunduğum ve işimi yaptığım için mutluyum.”