Şampiyonluğa giden Trabzonspor taraftarına sis pürüzü

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Trabzon’da ağır sis niçiniyle dün geceden bu yana fazlaca sayıda uçak seferi iptal edilirken, sabah saatlerinde yalnızca İzmir’den gelen özel bir havayolu şirketine ilişkin uçağın inişine müsaade verildi. Gün uzunluğu sisin dağılmasıyla 48 uçak seferinin yapılacağı öğrenildi.

Trabzonspor’un, Spor Toto Üstün Lig’in 35. haftasında yarın alanında Antalyaspor ile oynayacağı müsabakayı izlemek ve şampiyonluk havasını yaşamak için yurdun değişik kentleri ile Belçika, Almanya ve Hollanda üzere ülkelerden Trabzon’a epey sayıda uçak seferi konuldu. Fakat bu uçakların büyük kısmı dün geceden bu yana yaşanan ağır sis niçiniyle Trabzon Havalimanı’na inemedi.

Trabzon’a gelebilenler kendilerini şanslı hissediyor

Sabah saatlerinde İzmir’den gelen özel bir havayoluna ilişkin uçak haricinde Trabzon Havalimanı’na öteki bir uçak inemezken, İzmir aktarmalı Belçika’dan gelen Mustafa Özdemir, Trabzon’a maçı izlemeye geldiğini söylemiş oldu. Özdemir, “Belçika’dan geldim maçı izlemeye. Şampiyon olacağız inşallah, Allah nasip ederse. Bilet bulmak sorun oldu lakin son dakika bulabildik. Trabzon’a en son geçtiğimiz yaz mevsiminde gelmiştim, maçı izledikten daha sonra geri döneceğim, yalnızca maç için geldim” dedi.

Şampiyonluk kutulaması için Belçika’dan geldiğini belirten bir diğer gurbetçi Burak Kürkan ise, “Belçika’dan geliyorum ben de maç için geldim. İnşallah şampiyonluğu kutlayıp geri döneceğiz. Bilet bulmak biraz güç oldu lakin sonunda bulduk. Maçları her hafta izliyorum. Trabzon’a en son 2019 yılında Fenerbahçe maçına gelmiştim. Şu an kıpır kıpırım. Bu his inanılmaz bir şey. Yarını heyecanla bekliyorum” diye konuştu.

İzmir’den gelen Hüseyin Horoz da, “İnşallah bu sene şampiyon olacağız, epey memnunuz. 30 yaşındayım, bu sene şampiyonluğu bakılırsaceğiz inşallah. Trabzonspor maçına en son geçen yıl gelmiştim. 2.5 yıldır İzmir’de yaşıyorum. Son maçı kaçırmak istemedim. Bu sevinci yaşamak istiyorum” halinde konuştu.

Şampiyonluğa geri sayım

Spor Toto Harika Lig’de şampiyonluğa koşan Trabzonspor, taraftarı önünde Antalyaspor’u konuk edecek.

Spor Toto Üstün Lig’in 35. haftasında şampiyonluk düğümünün çözülmesi bekleniyor. Medical Park Stadı’nda saat 20.30’da başlayacak müsabakayı hakem Atilla Karaoğlan yönetecek. Ligde bitime 4 hafta kala Trabzonspor 76 puanla birinci sırada yer alırken, Fenerbahçe ise 11 puan geride 65 puanla 2. sırada bulunuyor. Bordo-mavililer, Fenerbahçe’nin bugün Gaziantep FK maçında puan kaybetmesi halinde Antalyaspor maçını oynamadan bitime 3 hafta kala şampiyonluğa ulaşacak. Sarı-lacivertlilerin, Gaziantep FK karşısında galip gelmesi durumunda ise Fraport TAV Antalyaspor karşısında alacağı 1 puanla Trabzonspor resmen şampiyonluğunu ilan etmiş olacak.

Trabzonspor’da ameliyat olan Trondsen ve Bruno Peres, dönemi kapadı. Ziraat Türkiye Kupası’nda Kayserispor ile oynanan müsabakada sakatlanan ve ligde Adana Demirspor çabasında forma giyemeyen Nwakaeme ile Hüseyin Türkmen ise kadrodan başka çalışmalara devam ediyorlar.

Alanında yenilmedi

Trabzonspor, bu dönem iç alanda başarılı bir performans ortaya koydu. Bordo-mavililer, alanında geçen dönemin 29. haftasında 8 Mart’ta Alanyaspor’a 3-1 kaybettiği maçtan itibaren mağlubiyet görmedi. Karadeniz takımı, kelam konusu müsabakanın akabinde alanında oynadığı 23 maçta 15 galibiyet, 8 birliktelik elde etme başarısı gösterdi. Trabzonspor, 2021-22 döneminde iç alanda oynadığı maçlarda yenilmeyen tek kadro pozisyonunda yer alıyor.

Kente akın ediyorlar

Şampiyonluk düğümünün çözülmesi beklenen haftaya Trabzonspor taraftarları büyük ilgi gösteriyor. Seyahat firmalarının ek seferler koyduğu Trabzon’da, tarihi güne ve ana şahitlik etmek isteyen bordo-mavililer akın akın kente geliyor. Pazartesi günü satışa çıkan biletler anında tükenirken, bu dönem Medical Park Stadyumu tam kapasiteye ulaşacak. 41 bin 461 kapasiteli Medical Park Stadı’nın büsbütün dolmasıyla bir arada stadyum haricinde da bordo-mavililerin bu heyecanı büyük bir çoşkuyla yaşaması bekleniyor.

Abdullah Avcı bir birinci yaşayacak

Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı, 15 yıldır üst ligde teknik adamlık nazaranvi yapıyor. Bu hafta oynanacak olan maçların akabinde şampiyonluğunu ilan etmesi beklenen bordo-mavililerde Avcı da teknik adamlık mesleğinde bir birinci yaşayacak. 2004-2005 döneminde Galatasaray PAF Kadrosu ile teknik yöneticilik misyonuna başlayan Medipol Başakşehir, A Ulusal Futbol Ekibi ve Beşiktaş’ı çalıştıran Avcı, birinci defa şampiyonluk sevinci yaşamaya hazırlanıyor.

Okumaya devam et...