Jorge Jesus’tan Fenerbahçe açıklaması: ‘Görüştük ancak anlaşamadık’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’de lider Ali Koç’un Portekiz’e giderek Jorge Jesus ile şahsen görüşmesi toplulukta heyecan yaratsa da sarı lacivertli kulübün akabinde Portekizli teknik adamdan da çabucak hemen muahede olmadığı açıklaması geldi. Rio Karnavalı ve eski grubu Flamengo’nun maçları için Brezilya’ya giden Jesus, Fenerbahçe ile ilgili gelen bir soruya, “Direkt kulüp ismi vererek konuşmak istemiyorum. Doğrudur, lider Ali Koç ile görüştüm lakin kulüp ismi vermek istemiyorum. Biroldukca teklif var, çeşitli teklifleri düşünüyorum. Önümde düşünmek için bir süre daha var” karşılığını verdi.

Bu defa geç kalmak istemiyor

Teknik yönetici konusunda geçmiş periyotlardaki yanılgıyı yinelamak istemeyen sarı lacivertlilerde yeni hocanın mayıs ayının başında oynanacak Beşiktaş derbisinden daha sonra netleştirilmesi hedefleniyor. Geçmiş senelerda elini ağır tutup teknik adamı geç deklare ettiğı sebebi öne sürülerek ağır biçimde eleştirilen Fenerbahçe Yönetimi’nin 2022-2023 dönemi için teknik adam sonucunı mayıs ayının ikinci haftasında açıklaması bekleniyor. Lider Ali Koç’un cumartesi günü Portekiz’in başşehri Lizbon’a giderek Jorge Jesus’la yüz yüze görüşmesine rağmen şu anda çabucak hemen biten bir şey yok.

Kanarya dönemi erken açacak

Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa’nın da katıldığı tepenin akabinde Jesus bir adım öne çıksa da Joachim Löw ve İsmail Kartal’la devam fikirlerinin de masada olduğu öğrenildi. F.Bahçe’nin teknik adam konusunu erken netleştirmek istemesinin en temel sebebi ise dönemin erken açılacak olması. Kanarya ikinci olursa Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme cinsinden başlayacak, akabinde da bir eleme ve play-off oynayacak. Bu durumda kadro yeni dönemi 15-20 Haziran üzere açıp 19-20 Temmuz’da oynayacağı eleme maçına kadar hazır olmalı.

Okumaya devam et...