Her veda biraz zordur

Mustafa

Global Mod
Global Mod
EuroBasket 2022’nin son 16 müsabakasında uzatma kararında Fransa’ya 87-86’lık skorla mağlup olarak turnuvaya veda ettik. Ve her veda biraz zordur bu veda daha da güç oldu!

Herkes üzere fazlaca üzgün olsam da yüzümde hala bir tebessüm var zira izlediğim gayretten son derece mutluyum. A kümesi kademesinde yaşanan badireler ve son olarak Shane Larkin’in karar maçında forma giyemeyecek olması grubun istikrarını büyük oranda etkilemiş olsa da son topa kadar uğraştan vazgeçmeyen 12 Dev Adam’ı izlemek harikaydı! Larkin’den bahsetmişken sağ elinden ameliyat olacağını ve 2 ay alanlardan uzak kalacağı bilgisini de vermiş olayım.

Tüm oyuncularımıza teşekkür ederken Buğrahan Tuncer’e başka bir parantez açmak istiyorum. Hepimizi ayağa kaldırıp maçı ateşleyen oldu Buğrahan. Eminim ki Türkiye-Fransa müsabakasını mesleğinin unutulmaz maçları ortasına eklemiştir.

MAÇTA NELER OLDU?

Rakip grup Fransa 7-0’lık seriyle maça başlarken, çabanın birinci çeyreği 18-11 Fransa üstünlüğüyle bitmiş oldu. Eyvah dedim.

İkinci çeyrekte ortadaki farkı korumakta ısrarcı olan Fransa, devre ortasına 43-35 üstünlükle girdi. Eyvah demeye devam ettim.

3.çeyrekte işler değişmeye başladı ve 57-49 öne geçti 12 Dev Adam. Fransa’ya yalnızca 6 sayı talihi verdik ve 22 sayı da bulduk. İşte artık biz geldik dedim.

Son çeyreğe Fransa üstün başladı. bir daha döndük ve ulusallar skoru 72-71’e getirdi derken maçın olağan müddeti 77-77 birliktelikle bitmiş oldu. Yolumuz uzatmaya çıktı. Canınız sağ olsun dedim.

Uzatma kararında maçı Fransa 87-86 kazanıp çeyrek finale yükselirken, turnuvaya veda eden biz olduk. Ne olursa olsun her vakit #Bizberaberyiz dedim.

Şimdi vakit ülke basketbolu için daha hayli çalışmak ve birlikte olmaya devam etmek zamanı!

Çeyrek finale yükselen Fransa, bugün oynanacak olan Sırbistan-İtalya eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Okumaya devam et...