Healthcare, IMF: “Şiddetin önlenmesi çok boyutlu ve karmaşık bir yaklaşım gerektirir”

Leila

Global Mod
Global Mod
Bu, sağlık ve sosyal sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı Ulusal Eğitim ve Önleme Günü münasebetiyle Başkan Loreto Gesualdo tarafından ifade edildi.

“Sağlık hizmetlerinde şiddetin önlenmesi, yalnızca sağlık çalışanlarının eğitim ve öğretimini değil, aynı zamanda sağlık kuruluşu ve bir bütün olarak toplum içinde bir saygı ve şiddetsizlik kültürünün teşvik edilmesini de içeren çok boyutlu ve karmaşık bir yaklaşım gerektirir. “. IMF başkanı Loreto Gesualdo, sağlık ve sosyal sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı Ulusal Eğitim ve Önleme Günü münasebetiyle bunu ilan etti.

“Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerini önlemek için 2007 yılında 8 sayılı Tavsiye Kararını açıklamıştı. Bunu, sağlık ve sosyal güvenlik Gözlemevi’nin kurulmasını öngören 14 Ağustos 2020 tarihli ve 113 sayılı Kanun izledi. -sağlık meslek mensupları ve konuyla ilgili bilinçlendirme günü.Şiddet asla meşrulaştırılamaz ve herkes, sağlık kuruluşu, operatörler, vatandaşlar tarafından son derece ciddiyetle karşılanmalıdır.IMF, bu bilinçte onlara destek olmak için tüm bilim topluluklarının yanındadır. kampanyası”, diye yineledi Gesualdo.