Galatasaray’ın yeni transferi Yusuf Demir 13 dakikada herkesi mest etti

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’da dün Kasımpaşa maçında alınan 3 puan ve Kerem Aktürkoğlu’nun 2 gol birden atması kadar taraftarları memnun eden bir öbür olay, ekibe son katılan futbolculardan Yusuf Demir ve Milot Rashica’nın performansı oldu. Bilhassa 6 milyon Euro’luk bonservis bedeliyle dönemin en kıymetli transferlerinden biri olan 19 yaşındaki Yusuf, geleceğin yıldızlarından biri olabileceğini gösterdi.

Takımla yalnızca 2 gün egzersize çıktı

Maçın son 13 dakikasında forma bahtı bulan Yusuf Demir, 16 kere topla buluşurken, attığı 13 pas da yerini buldu. 2 şut pası veren genç yetenek, 1 kere de gol durumuna girdi ve attığı şutta kaleye gitmekte olan top Kasımpaşa defansına çarparak kornere gitti. 83. dakikada oyuna giren Milot Rashica da tıpkı Yusuf Demir üzere ekiple yalnızca 2 gün idmana çıkmasına karşın güya uzun yıllardır oynuyormuşçasına rahat ve tesirliydi.

Özbek: Yenileri fazlaca beğendim

Galatasaray Lideri Dursun Özbek de maç daha sonrası yaptığı açıklamada Yusuf ve Rashica’ya bilhassa değinerek, “Yeni transferlerimiz fırtına üzereydi. Çok düzgün oyuncular. Galatasaray’a yakışan oyuncular. Önümüzdeki maçlarda onları izleme fırsatını bulacağız. Bilhassa Yusuf’u epeyce beğendim. Rashica’yı da beğendim. İkisi de kanatlarda fazlaca iyiydiler” tabirlerini kullandı.

Buruk: niye Türk statüsünde değil?

Teknik yönetici Okan Buruk da Yusuf Demir’in Avusturya A Ulusal Kadrosu forması giydiği için yabancı statüsünde oynadığına dikkat çekerek, “Keşke Yusuf’u Türk olarak oynatabilsek. Türk bir ailenin, her şeyiyle Türk olan bir çocuğu. Ulusal ekip tercihinin nasıl olduğu da açık değil. Biz mi onu tercih etmedik, o mu bizi tercih etmedi açık değil. Türkiye’de Türk statüsünde oynaması gerekiyor. Tahminen yakın vakitte değişir” dedi.

Okumaya devam et...