Galatasaray’ın ağır topları ibrasızlık seçeneğine sıcak bakmıyor! “Başarısızlığın karşılığı ibrasızlık olmaz”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’da yarınki mali genel şura öncesi toplulukta en çok konuşulan mevzu lider Burak Elmas ve idaresinin ibra edilip edilmeyeceği… Elmas, evvelki günkü divan heyetinde sert tenkitler almasına rağmen vicdanlarının rahat olduğunu belirtirken genel şura üyelerinin aklı selim karar vereceğine inandığını söz etti. Sarı kırmızılı topluluğun önde gelen isimleri, isimleri, kritik mali genel şura öncesinde görüşlerini Hürriyet’e anlattı…

ÜNAL AYSAL (GALATASARAY KULÜBÜ ESKİ BAŞKANI)

LİDER OLACAK ADAM BULAMAYIZ

Ben mali genel heyete katılmak için öncedensi gün İstanbul’a geldim. Mali genel konseye da katılacağım. daha sonrasında İstanbul’dan ayrılacağım. İbrasızlık konusu gitgide ayağa düşmüş bir olay haline geldi. Galatasaray’ın artık bundan vazgeçmesi gerekli. Yoksa Galatasaray Kulübü’ne lider olacak adam bulamayız. ‘İbrasızlık’ sözünün söylem edilmesini dahi yanlışsız bulmuyorum. Ortada bir ayıp yok, büyük bir yanlış yok. Başarısızlığın karşılığı ibrasızlık olmaz! Başarısızlığı lider ve idare kıymetlendirir. Talih ya da inanç tazelemek ister. Genel heyet da seçimde cevabını verir. Gerçek olan budur.

ERGUN GÜRSOY (GALATASARAY KULÜBÜ ESKİ 2. BAŞKANI)

SEÇiLMiŞ LİDERİN YANINDAYIM

Ben her vakit Galatasaray Kulübü’nde seçilmiş olan liderin yanındayım. Olağanda mali genel heyetlere gitmiyorum lakin yarın gidip Galatasaray Kulübü Lideri ve idare konseyini ibra edeceğim. bu biçimde saçma sapan işlerle, seçilmiş insanları rahatsız etmemek gerekli. Galatasaray Kulübü’nün lider ve idarelerine yardım etmek her vakit daha doğrudur. Benim görüşüm bu istikamette.

ALİ DÜRÜST (GALATASARAY KULÜBÜ ESKİ 2. BAŞKANI)

İBRA SEÇİM KOŞULU ÜZERE ORTAYA KONMAMALI

Galatasaray’da ibra olayının bir seçim kuralı üzere ortaya konmaması gerekli. bu türlü ibra müessesini yıpratırız. Bu hususa sahip çıkmamız lazım. Yalnızca seçim memnuniyetsizliği ismine bu ibrasızlık tercihini yanlışsız bulmuyorum. İbra konusunu seçim tehdidi olarak görmemek gerekli. Genel konseyin sağ duyulu davranması ve ona bakılırsa karar vermesi gerektiğini düşünüyorum.

İRFAN AKTAR (GALATASARAY KULÜBÜ DİVAN HEYETİ ESKİ BAŞKANI)

SORUN TAHLİLİ İÇİN GERÇEK YOL DEĞİL

Galatasaray Kulübü’nde daha evvel ibrasızlık yaşadık. Bu derin bir külfet olarak kaldı kulüp bünyesinde. Sorunları çözmek için ‘ibrasızlık’ tercihi beğenilen bir teklif değil. Ben ibrasızlığa sıcak bakmam. İdare heyeti kendisi seçim ya da destek yapmak ister, o tamam! Fakat ibrasızlık vasıtası ile Galatasaray Kulübü’nü seçime götürmek, değişim talep etmek benim için beğenilen değil.

METİN ÖZTÜRK (GALATASARAY KULÜBÜ ESKİ LİDER ADAYI)

MALİ VE İDARİ OLARAK İBRA ETMEYECEĞİM

Cumartesi günü tahminen de tarihimizin en kıymetli genel şurasını yapacağız. Gerek mali gerek idari açıdan 117 yılın en makus devrini yaşıyoruz. Galatasaray şu anda ligde 15. sırada! Evvelden ‘Mayıslar bizim’ derdik, martta amaçsız kaldık. Bu idare saha, masa ve kasadan daha sonra tasada da sıfır! Tarihimizin en makus idaresini doğal olarak ne mali ne idari olarak ibra etmeyeceğim.

Okumaya devam et...