Galatasaray eski lideri Dursun Özbek’ten memleketine 16 derslikli okul

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bir okul yaptırın’ daveti üzerine Galatasaray eski lideri Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Aydın Özbek, memleketi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde annesi Kezban ile vefat eden babaları Hasan Özbek ismine 480 öğrenci kapasiteli Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırmaya karar verdi. 16 derslikli okul için temel atma merasimi düzenlendi. Merasime; Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, İlçe Kaymakamı Faruk Gerçek, Belediye Lideri Şahin Yılancı, Çamoluk Belediye Lideri Fatih Düz, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve fazlaca sayıda vatandaş katıldı. Merasimde ‘Bu okulda fazlaca hoş jenerasyonlar yetişecek, teşekkürler Dursun Özbek’ pankartı açan öğrenciler, Özbek’e teşekkür etti.

Temel atma merasiminde konuşan Dursun Özbek, memleketine okul yaptırmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Ben okumayı bilmeyen hasret duyan annenin evladı, okumaya nefer olan eğitim sever bir babanın oğluyum. Bu ilçeme eğitim ismine bu okulu yaptırmaktan büyük gurur duydum keyif aldım” dedi.

Konuşmaların akabinde Vali Ünlü, Özbek kardeşlere kemençe, plaket ve tablo takdim etti. ondan sonrasında protokol üyeleri tarafınca okulun temeli atıldı.

Okumaya devam et...