Faruk Eczacıbaşı: “80. yılımızda 80. kupayı hedefliyoruz…”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
İşte o açıklamalar…

“Ülke voleybolu ve Ulusal Ekip kazandı”

Kulübün 80 yıllık bir geçmişi olduğunu vurgulayan Faruk Eczacıbaşı, “Holding’in ileri gelenlerinden Şakir Eczacıbaşı’nın kadro sporlarına ehemmiyet verelim diyerek kurulan erkek basketbol, bayan voleybol ve masa tenisi branşlarında büyük muvaffakiyetler elde ettik. Bayanlarda Dünya ve Avrupa’da kendimizi birinci beşte görüyoruz. olağan olarak başarımızın sırrı altyapıya verdiğimiz kıymet yardımıyla büyüyor. Sanıyorum kuruluşumuz artık bize rakip olan kulüplerin de iştahını arttırmış olacak ki, onlarda yarışa dahil oldular. Bunun kararında ülke voleybolu ve ötürüsıyla Ulusal Kadro kazandı” diye konuştu.

“Ne hoş kelamdır Atatürk’ün kızları”

Faruk Eczacıbaşı, geçmişte kazanılan bir muvaffakiyet daha sonrası atılan manşeti hatırlatarak, “1999 yılında kazandığımız bir Avrupa muvaffakiyetinin akabinde, bir medya kuruluşunun attığı manşet bugün hala bedelini koruyor ve ebediyen müdafaaya devam edecektir. Büyük memnuniyet duyduğumuz ve gururla söylemiş olduğimiz ‘Atatürk’ün Kızları’ cümlesi artık bizimle özdeşleşti ve o denli devam edecek. Bayan voleybolu ve bayan istihdamına verdiğimiz kıymet Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) önderliğinde bize Fair-Play mükafatı getirdi. Bizi aday gösteren TMOK’a bir kere daha teşekkürü borç biliriz. Bunu Dünya’da alan tek bayan voleybol ekibi biz olduk. Bundan büyük memnunluk olamaz” sözlerini kullandı.

“Ferhat Akbaş’ın geleceğini parlak görüyorum”

Grubun başında yer alan Başantrenör Ferhat Akbaş ile ilgili görüşlerini de açıklayan Eczacıbaşı, “senelerca yabancı hocalarla çalıştık. Onlarla büyük muvaffakiyetler elde ettik. Bu dönemin başında geleceğini hayli parlak gördüğümüz Ferhat Akbaş ile çalışmaya karar verdik. O da birinci yılında büyük bir muvaffakiyet yakalamak üzere. Bir maçtan daha sonra soyunma odasına bir konuşma yapmak üzere girmiştim. Tam konuşurken Ferhat Hoca bana seslenerek, -Sayın Lider lütfen İngilizce konuşun- deyince o denli devam ettim. Lisan kültürü de muvaffakiyet için epeyce gerekli” formunda konuştu.

“TIGER yalnızca bir taraftar gurubu değil bir kültür”

Faruk Eczacıbaşı, taraftarlarla ilgili olarak ise şunları söylemiş oldu:

“TIGER taraftar kümesinin oluşumunda fazlaca büyük emeği olan Erdal Karamercan’a epeyce teşekkür ederim. Yöneticilik koltuğundan kalkıp, kravatını çıkartıp, TIGER ismini verdiğimiz taraftar gurubu ile birlikte oluyor. TIGER yalnızca bir taraftar gurubu değil bir kültür odağıdır. Onların ağzından bir tek makus kelam duyamazsınız. Dayanakları için epeyce teşekkür ederiz. Başarımızın sırrı bayanlarımızın emeğinde yatar. Yılda yalnızca bir kere değil, onları her gün kutlasak bir daha haklarını ödeyemeyiz. Bayanlarımıza verdiğimiz bedeli her gün katlayarak kurum olarak bugünlere geldik. Bundan daha sonra da onları desteklemek ve gerilerinde olmak birinci görevimiz.”

Okumaya devam et...