Burak Yılmaz, Portekiz-Türkiye maçı daha sonrası gözyaşlarını tutamadı, Ulusal Kadro’yu bıraktığını deklare etti

Mustafa

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Futbol Ekibi, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off çeşidi yarı finalinde Portekiz’le deplasmanda karşı karşıya geldi.

Müsabakada 1 gol atan ve 1 penaltı kaçıran Burak Yılmaz, Ulusal Kadro’yu bıraktığını deklare etti.

PENALTIYI KAÇIRDI

Gayretin 83. dakikasında Enes Ünal yerde kalırken VAR incelemesinin akabinde Alman hakem penaltı noktasını gösterdi.

Penaltı atışında topun başına gelen Burak Yılmaz, topu üstten auta gönderdi ve 7. gol fırsatından yararlanamadı.

MAÇ SONU GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Penaltıyı gole çeviremeyen 36 yaşındaki futbolcunun, müsabakanın akabinde yaşadığı büyük ıstırap ekranlara yansıdı. Gözyaşlarına mahzur olamayan Burak Yılmaz’ı ekip arkadaşları teselli etti.

ULUSAL KADRO’YU BIRAKTIĞINI AÇIKLADI

Çabanın akabinde açıklamalarda bulunan Burak Yılmaz, Ulusal Ekip mesleğini noktalandırdığını duyurdu.

İşte Burak Yılmaz’ın kelamları;

Penaltıyı atamadım… Nasıl atamadım hala şoktayım. Penaltı olduğunda ‘Kesin gol, 2-2’ dedim ve daha sonrasındasını düşünmeye başladım. Kaçırınca hayal kırıklığı oldu. Özür dilerim. Bu penaltıyı ömrüm boyunca her gece düşümde atacağım herbiçimde…

BENİM SON MAÇIMDI

Bugün benim son maçımdı. Ulusal Grup mesleğime son noktayı koyuyorum. Benden bu kadar. bu biçimde hüzünlü bir maçtan daha sonra bırakmak istemezdim. bu biçimdesi hakikat. Herkesten özür diliyorum. Bu formayı gururla, namusla, hoş bir biçimde taşıdım.

EKSTREM BİR DURUM OLURSA…

Hisle bırakmadım. Ekstrem, inanılmaz durumlar olursa bu biçimde yardımcı olurum. Artık bir bayrak değişimi olması gerekiyor. Ülkemiz, genç arkadaşlarımız açısından

UMUTLAR AUTA GİTTİ

Burak Yılmaz, maçtan bir gün evvel düzenlenen basın toplantısında Dünya Kupası’nda son turnuvasını oynamak istediğini lisana getirmişti.

Kaptan, “Cristiano Ronaldo’nun son dünya kupası mı olacak bilmiyorum fakat benim son dünya kupam olacak, bundan eminim” tabirlerini kullanmıştı.

KUNTZ’DAN MAÇ SONU DAYANAK

Maçtan daha sonra penaltı atışının kaçmasına değinen teknik yönetici Stefan Kuntz ise “Burak’a ‘Gurur duymalısın zira bu ekibin kaptanısın’ dedim. Letonya karşısındaki penaltısı olmasa bu ekip burada olmazdı. kimi vakit de bahta gereksiniminiz olur” halinde konuştu.

KEREM AKTÜRKOĞLU: ‘BURAK ABİMİN CANI SAĞOLSUN’

Ulusal Kadro’nun 23 yaşındaki futbolcusu Kerem Aktürkoğlu ise “Takım arkadaşlarımın, evvela de Burak abimin ayağına sıhhat. Canı sağolsun. O kaçırmasaydı, biz kaçırabilirdik. Burak abinin canı sağolsun” dedi.

FATİH TEKKE VE TUNCAY YÜCE’DEN daha sonra BİR BİRİNCİ

Müsabakanın 65. dakikasında attığı golle Ulusal Grup mesleğine bir gol daha ekleyen Burak Yılmaz, Fatih Tekke ve Tuncay Ünlü’den daha sonra bir birincisi başardı.

Opta bilgilerine bakılırsa, Portekiz filelerini havalandıran Burak Yılmaz, 2006 elemelerinden (7, Fatih Tekke & 6, Tuncay Şanlı) bu yana Türkiye formasıyla Dünya Kupası eleme kademesinde altı gole ulaşan birinci oyuncu oldu.

İKİNCİ DEFA PENALTI KAÇTI

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde iki penaltı kaçıran sadece 3 kadro oldu. Ulusallar, 5 penaltının 3’ünden yararlanamadı. Hollanda 6’da 4, İtalya ise 4’te 2 yaptı.

Okumaya devam et...