Beşiktaş’ta Josef de Souza kırmızı kart gördü, Salih uçan sitem etti: ‘Takımın kaptanı ne yapacaktı?’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Süper Lig’de Beşiktaş’ın Ankaragücü’nü 3-2 mağlup ettiği maçın akabinde bir taraftar alana girerek, siyah-beyazlı oyunculara saldırdı.

JOSEF KIRMIZI KART GÖRDÜ

Beşiktaş’ın deneyimli futbolcusu Josef de Souza, sahaya giren taraftarla tartışma yaşadığı için kırmızı kart gördü.

KIRMIZI KARTA SİTEM

Olayın ortasında yer alan Salih Uçan, müsabakanın akabinde husus hakkında açıklama yaptı.

İşte Salih Uçan’ın açıklamaları;

Pozisyonda sırtım dönüktü, muhtemelen bana hakikat geliyordu. Cenk bir adım atmasa tekme yiyecektim bir taraftardan. Sakatlanabilirdim

TAKIMIN KAPTANI NE YAPACAKTI?

Josef bunu görür görmez taraftarı dışarı itti. Grubumun kaptanı ne yapacaktı? ‘Buyur kardeşim tekme atabilirsin’ mi diyecekti?

BU KABUL EDİLEMEZ

Maç sonu olaylar hakkında açıklama yapan bir öbür isim Weghorst ise, “Bu olanların olağan olduğunu söylemek imkansız. Çok yanlış şeyler oldu. Türk beşerinin hisleriyle hareket ettiğini biliyorum. Bunu seviyorum. Bu durum kabul edilemez. Birinci dakikadan maçın sonuna kadar gergin bir atmosfer vardı. Şanssız bir olay yaşandı. Cenk’e biri vurdu. Bu epeyce ağır cezalandırılmalı. Türkiye hoş bir ülke. Lig, hoş bir lig. Daha fazlaca gelişmesi için bunun ağır biçimde cezalandırılması lazım. Kabul edilemez şeyler yaşandı. Sakat kadro arkadaşlarım vardı. Gedson, Dele Alli. Onlara kalkan olmak zorunda kaldım. Bu yaşananlar daha sonrası Josef kırmızı kart gördü. Josef, ekip arkadaşına saldıran birini engellemek için müdahale etti.” dedi.

Okumaya devam et...