Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi: Spor yasası katkı sağlayacak

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Vodafone Park’ta gerçekleştirilen iftar yemeğine Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, idare heyeti üyeleri, Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, Kasımpaşa Lideri Fatih Saraç, VavaCars Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Eski Lideri Adil Gevrek, İstanbulspor Lideri Ecmel Faik Sarıalioğlu’nun yanı sıra birtakım Beşiktaşlı taraftar derneği üyeleri katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Beşiktaş Lideri Çebi, “Ramazan kıymetli bir aydır. İslam alemi için, bizler için kardeşliğin, beraberliğin daha da arttığı vakit dilimidir. Senede bir aydır lakin doya doya yaşarsak değerini anlayabileceğimiz bir aydır. İftar sofraları, dostluklar ve sohbetler her birimizin 11 ayda çektiği zahmetleri unutturacak bir aydır” diye konuştu.

“UMARIZ İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ EZALAR KISA MÜDDETTE SON BULUR”

Türk futbolunun güç bir devirden geçtiğine vurgu yapan Lider Çebi, “Bu sürecin fazlaca kısa müddette sonuçlandırılacağını umuyorum. Zira bilhassa sporda futbol epeyce değerli. Bu süreç yaşanırken, beşerler futbolun sağlıklı yönetildiğinden emin olmak istiyorlar. Umarız ortasında yaşadığımız düşünceler kısa müddette son bulur. Umuyorum maçların adaletli yönetildiği, vicdanın hakim olduğu bir müddetç yaşarız. Bunun haricinde sporun ne kadar değerli olduğunu, çocuklarımızın büyürken bile spor yapmasını niye dilek ettiğimizi hepimiz âlâ biliyoruz. Sağlıklı beyinleri ve bedenleri olmasının yanında en değerlisi de berbat alışkanlıklardan uzak kalmaları için spor kıymetli. Türk sporunun amatör açılardan da desteklenmesi gerektiğini, her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini söz etmek istiyorum” tabirlerini kullandı.

nazaranve 2,5 sene evvel geldiklerini belirten Çebi, “Geldiğimizde bundan evvelki periyodun kahırlarını teslim alıyoruz. Her kulüp lideri için tıpkı temennide bulunmak istiyorum. Umarız bir daha sonrakine devrederken ferah bir biçimde bunu gerçekleştiririz” biçiminde konuştu.

Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununun kabul edilmesiyle ilgili olarak ise Çebi, “Bazı yerlerini fazlaca zahmetli ve sıhhatsiz bulsak da genel manasıyla Türk futboluna epey katkısı olacak yasa olduğunu tabir etmek istiyorum. Kimi aksaklıkların da kısa müddet ortasında düzeltileceğini ümit ediyorum” açıklamasında bulundu.

Okumaya devam et...