Bayramda konutları olacak

Farrah

New member
Türk Kızılayı, çadır kentlerde yaşayan 2 bin 101 Suriyeliye daha bayramdan evvel briket meskenlerini teslim edecek.

Türk Kızılayı, Dünya Yetimler Günü’nde Suriye’nin İdlib kentinde yetim çocuk ve aileler için iftar düzenledi. Türk Kızılay İdlib Lojistik Merkezi’nde gerçekleşen iftarda bulunan Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan Suriye’deki Kızılay faaliyetlerini anlattı.

HER GÜN 77 BİN AİLEYE İFTAR

Altan, “Pandemi sebebiyle iki yıldır toplu iftar programları yapamıyorduk. Suriye’de günde 77 bin aileye iftar veriyoruz. 30 binden çok aileye besin dayanağı veriyoruz. 12 yetimhanemizde 3 bin yetimimiz var. Onların besin, beslenme, giysi ve başka beslenme muhtaçlıklarını karşılıyoruz” dedi.

İbrahim Altan ve birlikteindeki heyet İdlib’deki nyardım faaliyetlerinin akabinde Türk Kızılay Suriye nKoordinasyon Merkezi’nde Ramazan ötürüsıyla nyetimlere bayramlık elbise ikram etti.

2 BİNDen çok MESKEN HAZIR

Altan, Suriyeliler için briket konutlarla ilgili şu ayrıntıları verdi: “AFAD’ın uyumunda 10 bin tane kurma gayesiyle çıktığımız briket konutlarda bugün 60 bin sayısına ulaştık. Kefer Lousin’de bulunan briket meskenlerimiz, Meşhed Ruhin bölgesinde bulunan briket konutlarımızın altyapıları bitti. Meşhed Ruhin’de 1200’den çok. Kefer Lousin’de de 901 tane konut var. Toplamda 2 bin 101 briket meskenin altyapısı tamamlandı ve bayramdan evvel çadırda yaşayan Suriyelilere teslim edilecek. Her iki bölgede de okullar yapıyoruz. Çocuklar ilkokul ve ortaokul eğitimlerini burada aldıktan daha sonra İdlib’de bulunan lisede eğitim hayatlarına devam edecek.”