Adana Demirspor’da Onyekuru, Galatasaray maçında oynayacak mı? Vincenzo Montella deklare etti…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Montella, hak ettikleri bir yerde olduklarını anlatarak, “Umutluyuz nitekim. Sıralamaya baktığınızda hak ettiğimiz bir yerde olduğumuzu görüyoruz. Bunu da oynadığımız her maçta kanıtladığımızı düşünüyorum. Bu burada bitmiyor. Bunun devamı gelmesi gerekiyor. Bunun devamının gelmesi için de alışılmışın haricinde bir yerde olduğumuz için ayaklarımızın her vakit yere basması gerekiyor. Şu ana kadar gösterdiğimiz grup ruhunu, istek ve arzuyu her maçta yansıtmamız gerekiyor. Bundan daha sonra her maçta bizi zorluklarla karşılayacaklar. Biz bütün bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor. Şuana kadar yaptığımız her şeyi tekrar edip, istediğimiz noktada bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Hocalar gelir, masraf ve insanın karakteri kalır”

Galatasaray maçı öncesi taraftarların bütün biletleri satın almasının da epeyce değerli olduğunu anlatan Montella, taraftarlar ile içinde sevgi ve hürmet olduğunu söyleyerek, “Başkanımız, taraftar ve kulübümüz için epey memnunuz. Bu yola birlikte başladığımızda taraftarımız bizden hiç bir vakit dayanağını esirgemedi, güç anlarda bile yanımızda olduklarını gösterdiler. Liderimiz için, kulübümüz için nitekim epey memnunum. Galatasaray maçı öncesi de bütün biletleri çabucak bitirmemiz bunun bir göstergesi. bu biçimde devam etmek için elimizden geleni yapacağız. Bu ekibin başında olduğum için gurur duyuyorum. Hocalar gelir, sarfiyat ve insanın karakteri kalır” tabirlerini kullandı.

“Bu sene biraz daha memnunum”

Transfer sürecinde Adana Demirspor’un karlı çıktığını, bu sene maaş ödeme konusunda epey fazla zorlanmayacağını belirten Vincenzo Montella, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Transfer periyodunda ben isteklerimi belirtmiştim. Sportif yöneticimiz ve liderimiz kararları aldılar ve gerekli atılımları yaptılar. Açıkçası bu sene biraz daha mutluyum. Yaptığımız çalışmalar kararı kulübün de karlar elde ettiğini söyleyebiliriz. Hatta tahminen de bu sene toplam maaş ödemesi konusunda biraz daha az efor sarf etmeleri gerekiyor. Kulübümüz bu noktaya gelebilmesi için mutluyum. Ben taleplerimi ilettim, onlarda gereken çalışmaları yaptılar.”

“Onyekuru’yu yinedan kazanacağımızı düşünüyorum”

Galatasaray maçı öncesi sakatlığı bulunan Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru’nun çalışmalara başladığını ve maç gününe kadar hazır olacağını kaydeden İtalyan teknik adam, “Maça hala birkaç gün var. Onyekuru’yu yenidendan kazanacağımızı düşünüyorum. Rakitskiy’in de kırmızı kart niçiniyle olmayacağını da net bir biçimde herkes biliyor” dedi.

“Ne kadar ofansif olabileceğimizi herkese gösterdik”

Son 2 maça kağıt üzerinde forvetsiz çıktıklarını lakin Onyekuru’nun forvet üzere oynadığını kaydeden Montella, “Ben forvetsiz oynadığımızı düşünmüyorum. Statik özelliklerde forvetsiz çıkıyormuşuz üzere gözüküyor fakat Onyekuru, kanat oyuncusundan çok bir santrfor. o biçimde de ne kadar ofansif olabileceğimizi herkese göstermiş olduğumuzu düşünüyorum” biçiminde konuştu.

Okumaya devam et...