ABD’den terör örgütü PKK/YPG’ye açık takviye

Farrah

New member
Türkiye yurt içi ve yurt haricinde terör örgütüne karşı düzenlediği operasyonlarla teröre ağır darbeler indirmeye devam ediyor. Son olarak Suriye ve Irak’ın kuzebir daha düzenlenen Pençe Kılıç Hava Harekatı’nda fazlaca sayıda terör maksadı imha edildi.

Kahraman Mehmetçik’in terör örgütüne karşı çabası sürerken ABD ise terör örgütüne açık bir biçimde takviye sağlamayı sürdürüyor.

ABD, terör örgütü YPG/PKK’ya tırlar dolusu silah ve mühimmat göndermekten geri durmazken özel eğitim vererek teröristleri cesaretlendirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin operasyonlarına karşı çıkan ABD, bu kere de teröristlerin kelamda mezuniyet merasimine takviye verdi.

ABD Özel Kuvvetler Kumandanı kelamda mezuniyete katıldı

Eli kanlı terör örgütü YPG’nin kelamda seçkin birliği olarak lanse edilen Rojava Terör Timi’nin mezuniyet merasimine ABD Özel Kuvvetler Kumandanı Jeff Dennis de katıldı. Merasimde Kürtçe konuşma yapan ABD’li kumandan, teröristleri tebrik etti.

“Başarınızla gurur duyuyoruz”

Jeff Dennis konuşmasında, “Günaydın arkadaşlar, bugün bana konuşma fırsatı verdiğiniz için memnunum Benim adım Jeff Dennis, Himo’daki ABD özel kuvvetleri kumandanıyım. Başarınızla gurur duyuyoruz. Bu düzeye gelebilmek için kuvvetli bir eğitimden geçtiniz. Sizi tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Yayınlanan imgelerde teröristlerin ABD tarafınca tam teçhizat donattığı gözlerden kaçmadı.