Yaklaşık 3 milyon İtalyan enfekte oldu

Leila

Global Mod
Global Mod
İtalya’da 2023 gribi hızla ilerliyor: Geçen hafta 630 bin enfeksiyon(27 Kasım – 3 Aralık) ve Yaklaşık 3 milyon İtalyan etkilendi salgın sürveyansının başlangıcından beri. “İtalya’da grip benzeri sendrom (İli) vakalarının sayısı artmaya devam ediyor. 48. haftada (27 Kasım – 3 Aralık) görülme sıklığı bin yardımlı vaka başına 10,7’ye (önceki haftada 9,3) eşitleniyor. O Sadece grip değil, çeşitli solunum yolu virüsleri de bu artışa katkıda bulunuyor“, ISS tarafından yayınlanan en son RespiVirNet epidemiyolojik raporuna dikkat çekiyor. Raporun izlendiği haftada, “tüm İtalyan nüfusuyla karşılaştırıldığında tahmini grip benzeri sendrom vakaları yaklaşık 630.000, toplamda yaklaşık 2.946.000 vaka başlıyor” gözetim başlangıcından itibaren”.

“İnsidans tüm yaş gruplarında artıyor ancak ortaya çıkıyor Beş yaşın altındaki çocuklar en çok etkileniyor insidans, yardım alan bin kişi başına 24,7 vakaya eşittir (önceki hafta 18,5). Geçen sezon aynı hafta içinde beş yaşın altındaki çocuklarda görülme sıklığı 49,2 bin yardımlı vakaya eşitti” diyen raporda, diğer yaş gruplarında görülme sıklığı 11,41’e (15-64 yaş), 65 yaş ve üzeri bireylerde ise 11,41’e ulaşıyor. Rapor, binde 6,33 vakaya yardım ediliyor” şeklinde sonuçlanıyor.

Ayrıca okuyun