Volkan Demirel: “Kıyamet günü geldi diye düşündüm”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Deprem sabahı toplumsal medyadan yardım davetinde bulunan Volkan Demirel, “Depremden daha sonra çabucak oyuncularımı düşündüm. Kimseye ulaşamadım. Burada herkes perişan. Durumlar epeyce makûs. Lütfen yardım yapılsın” dedi. Hatayspor’da dün futbolculardan Burak Öksüz ve Bertuğ Yıldırım ile Atletik Performans Antrenörü Murat Bel enkazın altından kurtarıldı.

Kahramanmaraş Merkezli Richter ölçeğine bakılırsa 7.7 büyüklüğündeki Zelzele Hatay’da da büyük yıkıma yol açarken Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel de toplumsal medya hesabından yardım davetinde bulundu. Demirel dün sabah İnstagram hesabından bir canlı yayın yaparak “Burada herkes perişan. Hatay perişan. Herkes can çekişiyor. Buraya lütfen ambulans yardımı yapılsın. Hatay kentinde durumlar hayli makûs. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Kim gelecekse gelsin artık. Kimseye ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz” dedi.

ELİNİZDE NE KADAR İMKAN var ise HEPSİNİ GÖNDERMENİZİ İSTİYORUM

Demirel Türk halkına seslenirken “Ne kadar imkan var ise, hepsini göndermenizi istiyorum. Yalnızca Hatay değil, etraf vilayetlerde de durum birebir. Allah isteği için yardım edin” tabirlerini kullandı. Tecrübeli teknik adam konuşmasının sonuna gerçek gözyaşlarına boğuldu ve yayını sonlandırdı. Volkan Demirel Hürriyet’e yaptığı açıklamada da “Kıyamet günü geldi diye düşündüm. Çabucak oyuncularımı düşündüm. Kimseye ulaşamadım. Çabucak Burak Öksüz’ün konutuna gittik, enkazdan çıkarıldı. Bertuğ Yıldırım’ın durumu da düzgün. Allah kimseye bu biçimde bir acı yaşatmasın. Sokaklar yardım diye inliyor” diye konuştu.