Ümit Karan: “Jorge Jesus, Arda Güler’i egosu yüzünden oynatmıyor”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
2. Lig takımlarından 24 Erzincanspor’u çalıştıran Galatasaray’ın unutulmaz golcüsü Ümit Karan, Fenerbahçe’de Arda Güler’in oynatılmamasını eleştirdi.

Sabah’a konuşan Ümit Karan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“KADRO OLARAK EN DÜZGÜNÜ G.SARAY”

“Geçen sene neredeyse hiç oyuncu almayıp bu sene bu kadar yıldız alınmasını enteresan buldum. Fakat kaliteli isimler, Galatasaray şu an takım manasında ligin en âlâ ekibi durumunda. Icardi ne verir onu tam bilemedim, son 15 dakikada oyuna girdi, biraz izlemek lazım.”

“GOMIS FİZİKÎ MANADA YETERSİZ”

“Gomis’i seven hayli lakin ben fizikî manada yetersiz buluyorum; 45-50-60 dakika çıkartır ancak onun haricinde güç. Okan hoca daha evvelki maçlarda da Seferovic’le başlayıp daha sonra Gomis’le devam etti. Seferovic’in de uygun santrfor olduğunu düşünüyorum.”

“G.SARAY’IN FİKSTÜRÜ ZORDU”

“Galatasaray az farkla da olsa maçlarını kazanıyor. Fenerbahçe şu an kolay rakiplerle oynadı lakin Okan hocanın fikstürü sahiden zordu. Daima ligin en güzelleriyle oynadı. Bana nazaran Konya şu an ligin en güzel ikinci, üçüncü ekibi Başakşehir’le birlikte.”

“HEDEFİM ULUSAL EKİP VE G.SARAY”

“Gerçekten çok büyük meşakkat var. Öncelikle biz ferdi idman epey yapıyorduk örneğin. Ben antrenmandan daha sonra 30-40 dakika yalnızca gol vuruşu çalışırdım. Şimdiki oyuncularda o denli bir istek yok ki! Altyapıdan da oyuncu yetişmiyor. Biz yurt haricinden bulabileceğimiz âlâ oyuncular var ise getireceğiz, altyapıya değer vermeyeceğiz! Maalesef bu muhakkak oldu artık Türkiye’de. Birinci yurt haricinde başladım bu işe. Shkupi ile Avrupa kupalarına gittim 2 sene üst üste UEFA kupalarına katıldım. Yurt haricinde yapınca burada bir paha bakılırsamedik. Amacımız her insanın olduğu üzere A Ulusal Grup ve Galatasaray. Alışılmış ki ben kendimi oraya layık görüyorum. 10 yıldır çalışıyorum ve tecrübelendim. Alt liglerden çıkıp gelmiş olacağım, Muhteşem Lig’e bir anda girmiş olmayacağım ki! Artık bakıyorsun birtakım futbolcular futbolu bıraktığı anda Harika Lig’de hoca oluyor. Fakat çalışman, deneyim kazanman lazım. Oyuncuyla irtibat fazlaca farklı bir şey”

“BEN OLSAM DİREKT OYNATIRIM”

“Arda’nın müddet almaması büsbütün teknik yönetici Jesus’un egosu, diğer bir şey değil. Performansı belirli, ben olsam direkt oynatırım Arda’yı. Yakında Fenerbahçe başını taşlara vurur. Birisi 5 milyonu yatırıp alır.”

“ÇOK YANLIŞSIZ VE DÜZGÜN YÖNETİLİYOR”

Kulübün yapısı hayli yanlışsız ve düzgün yönetiliyor. Ödemeler asla aksamaz, 1 dakika bile gecikmez. 2. Lig’de ancak bence fazlaca daha üst liglerde olması lazım. Bilhassa stadımız açıldıktan daha sonra kulüp yapısı olarak, tesis olarak, stat olarak üst liglerde olması gerektiğini düşündüğüm kulüplerden bir tanesi.

“BEŞİKTAŞ’TA YAPAMADIĞI ÇIKIŞI ERZİNCAN’DA YAPTI”

“Kerem’in 2. Lig’den direkt Harika Lig’e gelmesi, orada oynayan futbolcuları da heveslendiriyor. Erzincan bir futbolcu için kusursuz bir yer. İstanbul üzere değil, büsbütün futbol odaklı yaşayabileceğin bir yer. Muhammed Demirci geçen sene bizden çıkış yaptı, Beşiktaş’ta yapamadığı çıkışı Erzincan’da yaptı. Bilhassa genç, kendini göstermek isteyen, çıkış yapmak isteyen futbolcular için gerçek adres.”

“YABANCI HAKEM TAHLİL DEĞİL”

“Derbilere yabancı hakem gelmeli mi? Siz bir de alt liglerdeki hakem performanslarını görseniz, daha da makûs. İnanılmaz kusurlar yapılıyor. Bunlara alıştık artık. İtiraz ediyoruz, isyan ediyoruz lakin yok ki diğer ne yapalım! Yabancı hakem tahlil değil. Biz niçin her şeyi yabancılarda arıyoruz? Kendi hakemlerimizi düzeltelim… Hakemler haftada 3 gün kendi maçını izleyecek, izlemezsen düzelemezsin. Gerekiyorsa zorla izleteceksin. Futbol aslına bakarsan kusur oyunu lakin sen bu eğitimi vereceksin. Daima yurt dışı, yurt dışı. Ne yararını gördük ki.”

Okumaya devam et...