Tüm spor topluluğu asrın felaketi için el ele verdi

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Türkiye, dün sarsıntılar ve birlikteinde gelen acı haberlerle sarsıldı. birinci vakit içinderda sabaha karşı saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, akabinde saat 13.17’de merkez üssü bir daha Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 şiddetinde sarsıntılar meydana geldi.Binlerce insanımızın hayatını yitirmesine ya da faydalanmasına niye olan sarsıntılar, bölgedeki spor kulüplerini de etkilerken epeyce sayıda atlet göçük altında kaldı. ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen sarsıntılar daha sonrası tüm spor topluluğu kenetlendi ve 4 büyükler başta olmak üzere fazlaca sayıda kulüp yardım kampanyası başlattı.

ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPMALIYIZ

Yaşanan sarsıntılara ait tüm kulüpler ve yöneticiler ‘geçmiş olsun’ iletileri yayınlarken, en çarpıcı açıklamalardan biri Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu’ndan geldi. Çok büyük bir trajedi yaşandığının altını çizen Ağaoğlu, “Öyle bir noktaya geldik ki, bütün gücümüzü o bölgeye ağırlaştırmamız lazım. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Enkaz altında kalanların bir an evvel çıkarılması en büyük temennimiz. Lakin bu işler yalnızca temenni ile olmuyor. Elimizden ne gelen var ise, yapacağımız gün bugün.

ERCE ÇOK BÜYÜK PANİK YAŞIYORDU

Sabah Hatayspor Başkanı’nı (Lütfü Savaş) aradım, telefonuna ulaşılamıyordu. çabucak sonrasında futbolculardan Kamil Ahmet Çörekçi’yi ve Erce Kardeşler’i aradım. Kamil Ahmet’e ulaşamadım. Erce sonrasındasında beni aradı. Çok büyük dehşet içerisindeydi. Kamil Ahmet’in apartmanda yıkım olduğunu ve ama sıhhat durumunun düzgün olduğunu söylemiş oldu. Erce epey büyük panik yaşıyordu. ‘Burada ruhumu teslim ettim’ tarafında bir şeyler söylemiş oldu. İki yardımcı antrenör ve bir oyuncuya ulaşılamadığını söylemiş oldu.

TS CLUB’LARDAKİ KIŞLIKLARI BOŞALTTIK

O bölgedeki insanların yardıma muhtaçlığı var. Trabzonspor olarak, birinci etapta Trabzon Valiliği uyumunda TS Club’larda ne kadar kışlık eser; bere, atkı, battaniye, ne kadar kışlık eser var ise büsbütün boşalttık. 1-1.5 tır bir şey olacağını iddia ediyorum. Bir de İstanbul’dan, piyasadan temin ettiğimiz 1000 civarı, eksi 30 dereceye güçlü uyku tulumunu afet bölgesine ulaştıracağız. ‘Kenetlenecek gün bugün’ diyorlar ya, o gün bugün.”