Trabzonspor’un Mısırlı yıldızı Trezeguet: İdman yaparken ezan sesini duymak fazlaca âlâ

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Trabzonspor’un Mısırlı oyuncusu Trezeguet, Konferans Ligi’nde kupayı kazanmanın hayalleri içinde yer aldığını söylemiş oldu. Attığı gollerden daha sonra yaptığı sevinç hareketinin ise, ‘Konuşmayın, seyredin’ manasına geldiğini belirtti.

9 yaşına kadar sokaklarda oynadığını belirten Trezeguet, “El-Ehli’de oynamak benim hayalimdi ve 9 yaşında bu hayali gerçekleştirerek orada oynamaya başladım. 20 yaşıma kadar da orada oynadım. Bu süreçte biroldukca galibiyet ve unutulmaz anlar yaşadık. 20 yaşında Anderlecht’e geçtim. Bundan daha sonraki Avrupa maceram da bu biçimde başlamış oldu” dedi.

“Konuşmayın , seyredin”

Gollerden daha sonra yaptığı özel gol sevinciyle ilgili ise Mısırlı oyuncu, “Açıkçası bunu ulusal gruptayken de Başakşehir’deyken de yapıyordum. Birtakım beşerler beni hayli fazla desteklemiyor, bana hayli güvenmiyor. Benim hakkımda olumsuz tenkitler yapabilirler, ben bunu onlara ithafen yapıyorum. ‘Konuşmayın, seyredin’ manasında. Futbolda hayli fazla kelam sahibi olmayıp da tenkit yapan insanlara bir yanıt olarak yapıyorum bunu” tabirlerini kullandı.

“Burada daha mutluyum”

İlk hayalinin El-Ehli’de, A grupta oynamak olduğunu hatırlatan Trezeguet, “Oradan ulusal kadroya gitmek ve birfazlaca kupa kazanmaktı. ondan sonrasındaki hayalim Premier Lig’de oynamaktı ve bu kestirim ettiğim kadar süratli gelmedi. Bu süreçte epey fazla sakatlıklar ve uğraşlar verdim. Çok uğraştım. Sonunda Aston Villa’ya gittim. Aston Villa da kusursuz ve büyük bir kulüp. Çok memnundum ancak şu an buradayım, orada olduğumdan daha fazla mutluyum” diye konuştu.

“Benim de hedeflerim vardı”

Trabzonspor’a transfer sürecinden de bahseden başarılı futbolcu, “Çok şükür ki hoş bir teklif aldım, esasen biroldukca teklif vardı Türkiye’den ve başka kulüplerden lakin her gün yeni bir hayali ve yeni gayeleri olan bir kulübe geldim. Benim de keza tıpkı biçimde hedeflerim var, buna katkıda bulunmak ve başarılı olmak üzere. Birinci teklif geldiğinde epeyce keyifli olmuştum. İnşallah kulübüme bu hayalleri gerçekleştirmek konusunda yardımcı olabilirim” biçiminde konuştu.

“Trabzon’a gelmek benim için büyük bir adımdı”

Trabzon’a gelmesinin kendisini için büyük bir adım olduğunu vurgulayan Mısırlı, “Dünyadaki büyük kulüplerden bir adedine geldim. Teklif bana geldiğinde sahiden epeyce keyifli oldum. Buraya geldiğimde de epeyce güzel karşılandım. Teknik grup, ekipteki oyuncular ve kulüp çalışanları olsun hepsi beni epey âlâ karşıladı. Daha düzgün olması için herkes bana yardımcı oluyor, hepsine teşekkür ediyorum” cümlelerine yer verdi.

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nun atmosferi ve taraftarların tutkusuyla alakalı da Trezeguet, “Harika bir his. Her maç sizi destekleyen taraftarlarınızın olması fazlaca şahane bir his. Dolu bir stadyumun önündeki taraftarlara oynamak hayli hoş bir his. Sizi sahiden çok destekliyorlar. Taraftarlıklarında harikalar” dedi.

“Konferans Lig’inde kupayı kazanmak hayallerimiz içinde”

Konferans Ligi’ni kazanmanın hayalleri içinde olduğunu aktaran 28 yaşındaki futbolcu, “Avrupa Kupası’nda kümelerden çıkamamak biraz üzücüydü fakat farklı bir şampiyonada ve yarıştayız. Trabzonspor her vakit kazanmak zorundadır. Kupayı kazanmak da hayallerimiz içinde. Şu an bunun için çaba ediyoruz. Umarım taraftarlarımızın dayanağıyla birlikte bunu başarırız” değerlendirmesinde bulundu.

“Antrenman yaparken ezan sesini duymak epeyce iyi”

Türkiye’nin kusursuz bir ülke olduğunu da kelamlarına ekleyen Trezeguet, “Burada olmak nitekim çok beğenilen. Müslüman bir ülke. İdman yaparken ezan sesini duymak hayli güzel. Yemekler de epeyce güzel, fazlaca yemiyorum fakat beğenilen. Beşerler da mükemmel, buradayken kendi ülkemdeki üzere hissediyorum. Kendi ülkemle buranın insanı benziyor” açıklamasını yaptı.

Son olarak taraftarlara davette bulanan deneyimli futbolcu, “Beni destekleyen taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Umarım ekibi dönem sonuna kadar desteklemeye de devam edersiniz. Zira bütün oyuncular ellerinden gelenin en uygunsun yapmaya çalışıyorlar. Sizin desteğinizle şampiyon olup, Türkiye’deki en yeterli kadro oluruz” tabirlerini kullandı.

Okumaya devam et...