Trabzonspor’dan sarsıntı bölgelerine yardım

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 kentte ağır hasara niye olan zelzelenin akabinde Türkiye tek yürek oldu.

AFAD’ın yardım kampanyasına takviye olmak üzere Trabzonspor Kulübü, TS Club depolarında bulunan çocuk, bayan ve erkek mont, bere, eldiven, sweatshirt, yağmurluk, atkı ve battaniye üzere eserlere ek olarak uyku tulumu ve su üzere ömür materyallerini afet bölgesine gönderdi.

Hazırlanan eserleri taşıyan yardım tırları Medical Park Stadyumu’ndan yola çıkarken, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, yaptığı açıklamada, kentte yardım seferberliğini başlattıklarını belirterek, “Ülkemiz fazlaca büyük bir felaketle karşı karşıya. 10 vilayetimizde 3 ay müddetle olağanüstü Hal ilan edildi. Bu durum sarsıntının, felaketin ne kadar büyük olduğunun da göstergesi. Biz de Trabzon olarak yaraların sarılması ismine kardeşliğimize katkı sağlaması ismine o saatten itibaren tüm halkımızla seferber olduk. Şu ana kadar Trabzon’umuzdan sarsıntı bölgesine, besin unsurları, su, ekmek üzere farklı gereksinim duyulan gereçlerin bulunduğu 26 yardım tırı yola çıktı. Bakanımız bilhassa su konusunda önemli zahmet var demişti. Ahmet Ağaoğlu liderimizle görüştük, 1 tır içme suyu nakledilecek. Öbür tırda şiddetli kış kurallarındaki vatandaşlar için mont, kaban üzere giysi gereçleri var. İnşallah yaraların sarılması ismine Trabzonspor’un bu biçimde hoş bir katkıda bulunması hepimizi keyifli ediyor” dedi.

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu ise, Trabzonspor olarak depremzedeler için hazırlanan mamüllerin yer aldığı 2 tırın yola çıktığını lisana getirerek, “Millet olarak bunun altından kalkacağımıza inanıyoruz. Tüm milletimizin taşın altına elini koymasını diliyoruz. Şu an beraberlik günü. beraberlik olarak Trabzonspor olarak da biz gereksinim olan bölgelere gereksinime yönelik materyallerini göndermek üzere 2 tırımız yola çıkıyor. İnşallah herkese örnek olur ve bütün yaraları tedavi ederiz” sözlerini kullandı.