Torino’nun genç futbolcusu Emirhan Acar’dan Galatasaray, Fenerbahçe ve Ulusal Kadro sözleri! ‘Babam, Fatih Terim ile görüştü…’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Babasının vaktinde Avusturya’da oynayan eski bir futbolcu olduğunu ve futbola 5 yaşında SV Innsbruck altyapısında başladığını söyleyen Acar, 13 yaşında AKA Tirol kadrosuna transfer olduğunu belirtti.

“AKA Tirol’de 3 sene forma giydim ve burada gösterdiği performansın akabinde bu dönem Torino’ya transfer oldum.” diyen Emirhan Acar, Almanya başta olmak üzere İtalya ve Türkiye’den teklifler aldığını vurguladı.

“INTER, MILAN, FENERBAHÇE VE GALATASARAY BENİ İSTEDİ”

Geçtiğimiz transfer devrinde biroldukça transfer teklifi geldiğini söyleyen 17 yaşındaki futbolcu, Avrupa’dan Hoffenheim, İnter, Milan, Juventus ülkemizden ise Galatasaray, Fenerbahçe, Göztepe, Kasımpaşa üzere kulüplerin kendisini istediğini belirtti. Ülkemizdeki ekiplerinden gelen teklifin kendisi için gurur olduğunu lisana getiren Acar, bu süreçte menajerinin İtalyan futbolunun kendisine uygun olduğunu söylemiş olduği için burayı tercih ettiğini aktardı.

Torino formasıyla hazırlık maçı başta olmak üzere lig maçlarına çıktığını söyleyen gurbetçi futbolcu, şöyleki konuştu: “10 numara ve sol 8 numara durumunda oynuyorum. Torino’da hazırlık maçları oynadım. 2 maçta 2 gol kaydettim. daha sonra U18 lig maçında Cagliari’ye karşı 1 gol attım. Kendi oynadığım durumda Üstün Lig’de Beşiktaş forması giyen Gedson Fernandes’i beğeniyorum. Ayrıyeten Real Madrid vakit içinderındaki Mesut Özil’i, Kevin De Bruyne, Bruno Fernandes üzere isimleri örnek alıyorum.”

“EMİRHAN İLKHAN’LA A KADRO İDMANINDA TANIŞTIK”

Burada âlâ bir performans gösterip Torino’nun A grubunda oynamak istediğini söyleyen Acar, geçtiğimiz günlerde A kadro idmanına davet edildiğini belirtti. Beşiktaş’tan bu yaz transfer periyodunda Torino’ya giden Emirhan İlkhan’la A ekip idmanında tanıştıklarını söz eden Acar, “Geçtiğimiz günlerde A kadro idmanına davet edildim. Emirhan İlkhan’la orada tanışıp birlikte yemek yedik. Bence burada memnun. Bana yardımcı olacağını söyleyip numarasını verdi. Genç oyuncular Avrupa’da daha profesyonel çalışma imkânı buldukları için burayı tercih ediyorlar. Burada fiziğe ve taktiğe dayalı bir futbol oynanıyor.” diye konuştu.

AVUSTURYA’YI SEÇME SEBEBİ… “YENİDEN TÜRKİYE İÇİN OYNAMAK İSTERİM”

Milli grup süreciyle ilgili de konuşan 17 yaşındaki orta saha, şu an Avusturya Ulusal Takımı’nda oynasa da bir daha ay yıldızlı formayı giymek istediğini vurguladı. Acar, ulusal kadro süreciyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye U17 Ulusal Takımı’nda oynarken Avusturya Ulusal Takımı’ndan davet gelmişti. Ben tercihimi Türkiye’den yana kullanmıştım. Avrupa Şampiyonası’ndan daha sonra iki kampa da davet edilmedim. Hocanın beni tekrar çağırmayacağını düşündüm. daha sonra Avusturya’dan gelen teklifi bu yüzden kabul ettim. 3 defa A ulusal grupta oynarsan ulusal kadro değiştirme hakkın bulunmuyor diye biliyorum. Ancak ulusal ekibin alt yaş kategorilerinde oynarsan bir daha ulusal kadro değiştirme hakkın bulunuyor. bir daha ülkem için oynamak isterim. Hatta oralara gelirsem bir gün A Ulusal Takım’da oynamak isterim.”

“BABAM, İSTANBUL’DA FATİH TERİM’LE GÖRÜŞTÜ”

bu biçimdelar 16 yaşında olduğu için menajerinin olmadığını ve transfer görüşmelerini babasının yaptığını söyleyen Acar, o periyot Hakan Balta’nın babasını aradığını söylemiş oldu. 17 yaşındaki gurbetçi futbolcu, o süreçle ilgili şunları söylemiş oldu:

“Babam, o devir menajerim olmadığı için GALATASARAY ve Fenerbahçe’yle görüşmeye gitmişti. FATİH TERİM bu biçimdelar Galatasaray’ı çalıştırıyordu. Hakan Balta babamı aradı. bu biçimdelar U16’da oynuyordum. Babam İstanbul’a gidip Fatih Terim, Hakan Balta ve Galatasaray’ın scout takımıyla görüşme gerçekleştirdi. 18 yaşının altında olduğum için Avrupa’dan Türkiye’ye gidilmiyordu. Lakin bir daha de Galatasaray ile temas halindeyiz diyebilirim. Türkiye’de bir tercih yapacak olsaydım bu Galatasaray olurdu.”

Okumaya devam et...