Tajani, ‘İhracat değeri 9 yılda 19,6 milyardan 47,6 milyara çıktı’

Leila

Global Mod
Global Mod
“Sanofi’nin ana üretim tesislerinden bazılarına ve özellikle de Anagni tesisine ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz; bu, bölgelerimizin tüm ülkenin kalkınmasına yaptığı temel katkının açık bir göstergesidir. Üretimin yanı sıra, İtalya’da, Grubun Milano’daki klinik araştırma birimine de ev sahipliği yapıyoruz; bu birim, başlıca uluslararası klinik araştırmalara katılıyor ve İtalya da dahil olmak üzere çeşitli eyaletlerden oluşan ‘Güney Avrupa Kümesini’ koordine ediyor.” , Anagni’deki (Frosinone) Sanofi fabrikasının 50. yıl dönümü nedeniyle bir mesajda.

Tajani kutlamaları düzenleyenlere gönderdiği notta şöyle devam ediyor: “Ayrıca Sanofi gibi şirketler sayesinde de son yıllarda ülkemiz ilaç sektörü ihracatının değerinde sürekli bir artış gördü ve bu rakam 2013’te 19,6 milyardan 47 milyara yükseldi. 2022’de 6 milyar avro (+%142,8), bu da toplam ihracatın %7,6’sını temsil ediyor. Girişimcilik sistemimizin sektördeki olağanüstü gücünü, büyük dinamizmini ve yenilikçi yaratıcılığını anlatan rakamlar” dedi.

Sağlık sektöründe yenilik ve araştırma, “üretim sistemimizi uluslararası pazarlarda giderek daha rekabetçi hale getirmeyi amaçlayan ‘büyüme diplomasisi’ stratejisinin merkezinde yer alan bu Hükümetin stratejik öncelikleridir” diye temin ediyor başbakan yardımcısı. ‘Ülke Sistemi’ aktörlerinin uluslararasılaşması ve yatırımların, sermayenin ve yeteneklerin çekilmesi Aslında, karmaşık ulusal inovasyon sisteminin güçlendirilmesini teşvik etmek ve aşağıdakiler gibi en ileri ekonomik sektörlerde yabancı yatırımları teşvik etmek istiyoruz. tıp ve teşhis alanlarındaki öncü teknolojiler ve bunların uygulamaları. Ayrıca, biyoteknoloji ve yaşam bilimleri sektörleri de dahil olmak üzere toplumumuzun ve ekonomimizin gelişimi için yıkıcı potansiyeli yüksek yeniliklerin öneminin de bilincindeyiz.”

Tajani, “Biyoteknoloji alanındaki taahhüdümüz, sağlık hizmetlerine erişimdeki açığın azaltılmasına yardımcı olmak için finanse ettiğimiz Trieste bilim merkezi gibi araştırma merkezleri sayesinde gelişmekte olan ülkelere, özellikle de Afrika ülkelerine yönelik eğitim ve teknoloji transferiyle de ilgilidir” dedi. ve tedavileri de o şehirden ülkemiz için stratejik bir bölge olan Balkanlara olağanüstü bir pencere açıyor” dedi.

Dışişleri Bakanlığı, Federchimica Assobiotec ve Farmindustria işbirliğiyle “aynı zamanda 14 Kasım’da Palazzo della Farnesina’da ev sahipliği yapacağımız ‘Gelişen Biyoteknolojiler ve Yaşam Bilimleri için Uluslararası İşbirliği’ etkinliğini de düzenliyor. İtalya’nın her zaman özel bir ilgi ve katılımla takip ettiği, San Francisco’daki prestijli uluslararası konferans JP Morgan Sağlık Konferansı’nın ışığında İtalyan bilgi birikiminin yenilikçiliğini desteklemek ve sektördeki ana uluslararası oyuncularla ilişkileri güçlendirmek için bu fırsatı değerlendiriyorum. Hepinizi bu önemli etkinliğe davet ediyorum, çünkü ulusal ve küresel düzeyde bu sektörlerde yürüttüğünüz çalışma ve çabaların, yürüttüğünüz araştırmaların ve getirdiğiniz yeniliklerin ortada olduğuna ve tüm uluslararası toplumun yararına olduğuna inanıyorum. toplum”.