Süreksiz müdafaa çerçevesinde Türkiye’de bulunan Suriyelilerin ülkelerine geri dönüşleri devam ediyor

Farrah

New member
TSK’nın bölgedeki varlığı ile inanç ve huzurun sağlandığı Barış Pınarı Bölgesine 70 aileden oluşan 158 kişilik kafile, kümeler halinde Akçakale Gümrük Kapısından süreçleri yapılarak istekli geri dönüşleri sağlandı.

“Üç yıl ortadan daha sonra ülkeme dönüyorum”

Barış Pınarı Bölgesine ailesiyle birlikte dönüş yapan Suriyeli Muhammed İsmail, “Türkiye’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatlarıyla bölge terörden temizlendi. Bütün akrabalarım ve ailem artık Telabyad’da inanç ve huzur ortasında yaşıyorlar. Ben de üç yıl ortadan daha sonra ülkeme dönüyorum. Ailem ve akrabalarımla huzur ortasında yaşayacağız. Türkiye’nin bize gösterdiği ilgi alaka için teşekkür ediyorum. Allah emeği geçenlerden razı olsun” dedi.

Ülkesine dönmenin sevincini yaşayan Suriyeli Mecit Nayif ise “Annem, babam akrabalarım artık Resulayn’da yaşıyor. Onların yanına gidiyorum. Onlarla yaşayacağım. Orada huzur var, işlerimiz var. Ailemle görüşüyorum, bölgede bir dert olmadığını söylemiş olduler. Bende oraya gidip, yaşayacağım. Türkiye’ye teşekkür ederim” tabirlerini kullandı.