Stefan Kuntz: “Yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, “Maçtan daha sonra da söylemiş olduğim üzere bu aldığımız skor, boks maçı benzetmesi yapacak olursak yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık. Oyuncularımızla bir kere daha tahlil yaptık. 3 noktada eksiksiz olmadığımızı söylemiş olduk. Bu noktada Lüksemburg maçını kapatıp, bu mevzuyu önümüzdeki müsabakaya odaklanmak istiyorum” dedi.

Yaşanan sakatlıkların akabinde yeni yüzlerin ekibe dahil olduğunu belirten Stefan Kuntz, “Burada Faroe Adaları Teknik Yöneticisi Teknik Yöneticisi bizim ekibimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmuş. Savunma oyuncularımızla ilgili yaşadığımız sakatlık sorununu biliyor, bunu görmüş. Bununla ilgili değerlendirmesini kesinlikle yapmıştır. Bugünkü idmanda Ozan’ın bizimle olup, olmayacağını bakılırsaceğiz. Yeni oyuncularımız var ortamızda. Cenk geldi, daha evvel bizimle bir arada olmuştu. Ravil bizim için yeni. Ümit Ulusal Takım’da oynadığı için de bizim nasıl oynadığımızı biliyor. Ben oyuncularıma güveniyorum. Haziran ayındaki maçlarla karşılaştırdığımız vakit sakatların tamamı neredeyse 11’e yaklaştı. Lakin bunun bize tesiri olmayacağını düşünüyorum. Yarın düzgün bir oyun çıkartarak hedefimize ulaşmak ve yeterli bir galibiyet almak istiyoruz. Genel kıymetlendirme konusunu da yarın maçtan daha sonra yapmak istiyorum. Bu maçı da hesaba katarak kıymetlendirme yapmak daha hakikat olacak” sözlerini kullandı.

“YÜZÜMÜZE YUMRUĞU YEDİK, NAKAVT OLMADIK”

3 noktada eksiksiz olmadıklarını ve ekibe bunu yapılan toplantılarda aktardıkların söyleyen Kuntz, “Aslında değişik tabi birkaç gün geriye gidiyorsunuz. Daha da geriye gitseniz daha olumlu şeyler nazaranceksiniz. Siz daha farklı bir skorun olduğu güne gitmeyi tercih ettiniz. Anlık karar veriyoruz. Vermiş olduğumuz kararlarda en düzgününü verdiğimizi düşünüyoruz. Aynaya bakıyoruz. Ben de teknik gruptaki arkadaşlarım da o denli. Daha yeterli mümkün değil diyoruz. Maçtan daha sonra da söylemiş olduğim üzere bu aldığımız skor, boks maçı benzetmesi yapacak olursak yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık. Oyuncularımızla bir sefer daha tahlil yaptık. 3 noktada eksiksiz olmadığımızı söylemiş olduk. Bu noktada Lüksemburg maçını kapatıp, bu mevzuyu önümüzdeki müsabakaya odaklanmak istiyorum” formunda konuştu.

“YARIN YETERLİ BİR SKOR ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM, MAÇI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”

Yarın alandan düzgün bir skorla ayrılacaklarını tabir eden Alman teknik adam, “Lüksemburg müsabakasıyla ilgili soruları doğal ki soracaksınız. Ben tenkide açığım esasen. Ben orada latife yaptım. Maçtaki koşulları anlatalım. Ozan maçtan birkaç saat evvel oynayamayacağını belirtti. Merih maçtan bir gün evvel oynayamayacak durumda olduğunu söylemiş oldu. Çağlar, birinci 15 dakika ortasında sakatlandı. bahsetmiş olduğumiz şahıslar, Avrupa’nın üst seviye savunma oyuncuları. Bunlar yaşanınca Tolga’yı oynamaya alışkın olmadığı bir bölgeye çekmek zorunda kaldık. Orkun’un karın kasıyla ilgili, Enes’in hamstringi, Cengiz’in ikinci sarı kartı görüp cezalı duruma düşüşü. bu biçimdece 6 oyuncu devre dışı kalmış oldu. Daha evvelki sakatlarımızla birlikte 11. Bu kolay bir şey değil. Bu koşullar altında birliktelik oldu diye mutluyum tabirini kullandım. Burada analimizi yaptığımızda, ben oyuncularımdan eminim. Olumlu bir noktadayım. Yarın güzel bir skor alacağımızı düşünüyorum, maçı dört gözle bekliyorum” dedi.

“HEDEFİM OLAĞAN Kİ KAZANMAK”

Hedeflerinin galibiyet olduğunu söyleyen Kuntz, “Tabii ki rakibe hürmetimiz var. Fakat biz burada kazanmak istiyoruz. Faroe Adaları da kesinlikle bir şeyler yapıp, Lüksemburg ile ilgili skor almak isteyecektir. Benim maksadım doğal ki kazanmak” diye konuştu.

İRFAN CAN KAHVECİ: SON MAÇIMIZDA BURDAN KAZANARAK DÖNMEK İSTİYORUZ.

Lüksemburg karşısında yaşanan puan kaybının akabinde epey üzüldüklerini tabir eden İrfan Can Kahveci, “Maçtan daha sonra epeyce üzüldük. Aslında her maça tıpkı konsantre ile kazanmak için çıkıyoruz. Maçın akabinde tahlil toplantısında hocamız yanlışlarımızı gösterdi, gördük ve ders çıkardık. İnşallah son maçımızda buradan kazanarak dönmek istiyoruz” diye konuştu.

“BİZİ ÇOK ETKİLEYECEK BİR DURUM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Yarın müsabakanın sentetik çimde oynanacak olması tarafında gelen bir soru üzerine İrfan Can Kahveci, “Daha evvel de sentetik alanlarda oynadık. Bizi hayli etkileyecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yalnızca maçtan daha sonra biraz ağrılar oluyor. Biz her türlü koşula, etkene hazırız. İnşallah yarın çıkar son maçımızı hoş biçimde bitiririz” sözlerini kullandı.

Okumaya devam et...