Son Dakika: Oğuzhan Akgün’den küfür açıklaması! Faruk Koca ve Ömer Erdoğan’ın kelamlarına karşılık…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş, Spor Toto Harika Lig’in 5. haftasında konuk olduğu MKE Ankaragücü’nü 3-2 yenerek liderliğini sürdürdü. Eryaman Stadı’nda oynanan müsabakanın birinci yarısını 2-1 önde tamamlayan siyah-beyazlılar, karşılaşmayı 3-2 kazanarak üst üste 3. galibiyetini elde etti.

gayet gergin geçen maçın son düdüğü daha sonra alana giren bir taraftar, Beşiktaşlı futbolcuya tekme attı. Maçın son anlarında iki yedek kulübesi içinde tartışma çıktı. Hakemin de son düdüğünü çalmasının akabinde kale gerisinden alana atlayan bir taraftar, orta alanda hakemin yanında bulunan siyah-beyazlı futbolculara hakikat bir hücum gerçekleştirdi. Taraftarın attığı tekme siyah-beyazlı futbolcu Salih Uçan’a denk geldi.

Beyaz TV’ye konuşan Ankaragücü Faruk Koca, “Beşiktaş forması giyen Oğuzhan Akgün maç sonu bize küfür etti. Biroldukca kişi şahit. Yayıncı kuruluşa da sordular. Yedek kulübesine ve hocaya küfür etti.” dedi.

Teknik yönetici Ömer Erdoğan ise, “Oğuzhan Akgün diye genç bir arkadaş giderken hem kulübemize hem taraftarlarımıza küfür etti. Tahrik etti. Çok önemli üzüldüm buna. Genç oyuncu kazandıralım diyoruz ancak evvel kaliteli insan kazandıralım, daha sonra oyuncu yetişir. Bu yaşta bu saygısızca hareket… Bunun devamında olayların ateşlenmesi niçiniyle fazlaca ağır bir ceza gelecek. Bize yazık değil mi? Daha önemli eğitim verelim.” dedi.

Oğuzhan Akgün ise toplumsal medya hesabından bir açıklama yaptı ve “Rakip grup kulübesinden çıkan ve benim yanıma kadar gelen kişinin hakaretine karşın, rastgele bir atlete ve taraftara küfür etmem kelam konusu dahi olamaz. Yapmadığım hareketin özrü de olamaz” tabirlerini kullandı.

Okumaya devam et...