Son Dakika: Mesut Özil ve Ozan Tufan idari müsaadeli sayılacak! Samandıra’da çalışabilecekler mi?

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’de takım dışı sonucunın akabinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Buna göre Mesut Özil ve Ozan Tufan idari müsaadeli sayılacak.

Ekiple egzersizlere katılamayacak ikili ikinci bir gelişme şayet olmazsa Dereağzı’nda çalışmayacaklar

ondan sonrasında verilecek karara nazaran; Mesut ve Ozan ya Dereağzı ya da Samandıra’da grup egzersizi daha sonrası çalışabilecekler.

MESUT ÖZİL BEKLENENİ VEREMEDİ

Genel performansıyla tenkit oklarının amacı olan Mesut Özil, son Konyaspor maçına birinci 11’de başlamış lakin İsmail Kartal tarafınca birinci yarı sonunda oyundan alınmıştı. Fenerbahçe ile 37 maça çıkan Mesut Özil, 9 gol atarken 3 de asist yaptı.

OZAN TUFAN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Fenerbahçe’ye geri döndükten daha sonra 5 lig maçında forma giyebilen ve bunların 2’sinde birinci 11’de yer alan Ozan, forma giydiği gayretlerde 90 dakikayı tamamlayamadı. Ozan Tufan bu dönem çıktığı 18 maçta gol ve asist katkılarında bulunmazken sarı-lacivertli grupta bu dönem isabetli şut dahi çekemedi.

‘SAHADA DAHA FAZLA KALABİLİRDİM’

DHA’nın haberine bakılırsa ekibin bugün yapacağı akşam antrenmanı öncesinde Samandıra’da gergin anlar yaşandı. Mesut Özil ile Ozan Tufan’ın İsmail Kartal’a sitemi takım dışı ile sonuçlandı. Sarı-lacivertli forma ile 37 maçta nazaranv alan Mesut Özil, 9 gol atıp 3 asist yaparken, alanda daha fazla kalmak istemesi ve teknik yönetici İsmail Kartal’a sitem ipleri gerdi. Edinilen bilgiye göre Mesut Özil hocasına sitemde bulunarak, ‘Sahada daha fazla kalabilirdim. Ben de bu kadroya katkı vermeye çalışıyorum’ tabirlerini kullandı.

Özil’in akabinde Ozan Tufan’ın da sitem etmesi bardağı taşıran son damla oldu. Ozan Tufan’ın, İsmail Kartal’a uğraşlarda bakılırsav vermede adaletli olmadığını söylemesi durumu daha da gerdi. Gerçekleştirilen görüşmede sakinliğini koruyan İsmail Kartal, oyunculara yönelik rastgele bir şey söylemezken, mevzuyu idareye iletti.

İdarenin yaptığı toplantı daha sonrasında ise alınan kararla Mesut Özil ile Ozan Tufan’ın takım dışı kalması kararlaştırıldı. İki oyuncunun çalışmalarına kadrodan farklı olarak Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde devam etmesi bekleniyor.

KONYA MAÇI daha sonraSI REAKSİYON GÖSTERİLDİ SAVI

A Spor’un tezine bakılırsa ise; Konyaspor karşısında devre içinde oyundan alınan Mesut Özil, devre içinde İsmail Kartal’a sert bir reaksiyon gösterdi. Ozan Tufan ise oyuna geç alındığı için önemli bir yansıda bulundu.

SEBEP TİCARİ Mİ?

İki oyuncunun takım dışı bırakılması söylentileri artırırken sonucun ticari sebeplerden dolayı alınmış olabileceği argüman edildi.

Lider Ali Koç, geçtiğimiz aylarda, “Mesut aşık olduğu ülkesine, taptığı kadrosuna döndü. Âlâ olmasını şampiyonluk kadar istiyorum. Artık işine odaklanması lazım. Ticari işleri bir kenara koyup, Fenerbahçe için yapacaklarına konsantre olmalı. Mesut Özil oynamadığı için mutsuz. Vakit zaman lisana getiriyor. Hoca elindeki kadroyu, yalnızca Mesut değil, hepsini bu maratonda nasıl kullanabilir konusunu gözden geçirmeli. Şanssız sakatlıklar yaşadık. Talih hiç yanımızda olmadı.” formunda bir açıklama yapmıştı.

Konsol oyunlarının sıkı takipçisi Ozan Tufan ise geçtiğimiz günlerde bir espor ekibiyle anlaşmıştı.

Okumaya devam et...