Son Dakika: Liverpool’da Jürgen Klopp’tan zıt köşe! ‘2024’te ayrılacağım’ dedikten daha sonra imzayı attı!

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Liverpool ile olan mukavelesi 2024 yılı Haziran ayında sona erecek olan Jürgen Klopp, her seferinde yeni mukavele imzalamayacağını ve mukavelesi bittikten daha sonra 1 yıl orta vereceğini belirtmişti. Alman teknik adamın geleceğine dair çarpıcı bir gelişme yaşandı.

2015 yılında İngiliz grubunun başına geçen Klopp, 2018 yılında 6 yıllık mukavele imzalamıştı. 2020 yılında Liverpool’u Premier Lig’de 30 yıl ortadan daha sonra şampiyonluğa taşıyan Klopp, kontratı bittikten daha sonra gruptan ayrılacağını söylemişti.

Alman teknik adam yaptığı açıklamada, “Liverpool’da 4 yılım daha kaldı. 2024’te kontratım sona erecek. daha sonrasında hayat devam edecek natürel ki. Mainz’dan daha sonra yaptığım üzere, 1 yıl orta vereceğim. O 1 yıl boyunca hiç bir şey yapmayacağım” tabirlerini kullanmıştı.

EN BÜYÜK ADAY GERRARD OLMUŞTU

Klopp’un bu açıklamasından daha sonra Liverpool’un 2024 yılından itibaren yeni teknik yöneticisinin kim olacağına dair argümanlar ortaya atılmaya başlanmış ve en güçlü adayın Steven Gerrard olduğu öne sürülmüştü. Liverpool’un efsane ismi Gerrard’ın, kulübün sahipleri tarafınca yakından takip edildiği belirtilmişti.

GERİ ADIM ATTI! YENİ KONTRATA İMZA ATTI

Dün akşam Şampiyonlar Ligi yarı final birinci maçında Villarreal’i Anfield Road’da 2-0 yenen ve final öncesi büyük avantaj yakalayan Liverpool’da sonraki gün resmi açıklama yapıldı.

Liverpool, Jürgen Klopp’un 2024’te bitecek olan mukavelesinin 2026 yılına uzatıldığını deklare etti.

Klopp’un imza daha sonrası öne çıkan kelamları;

Eşim burada kalmamızı istediği için Liverpool’daki mukavelemi uzattım. Düzgün bir eş olarak, eşiniz bir yerde kalmak istediğinde ne yapmalısınız? Kalmalısınız.

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Alışılmış ki tek sebep bu değil lakin sebeplerden biri. Biliyorsunuz, ‘kulübümüzü’ seviyorum ve Liverpool, olunabilecek en güzel yer. Kendimi hayli şanslı hissediyorum.”

İŞTE BURADAYIZ

yıllar evvel kulüp idaresi, ‘Alman bir adamı’ bakılırsave getirmenin yeterli bir fikir olacağını düşündü. Ve işte buradayız.

YENİ SPORTİF YÖNETİCİNİN TESİRİ…

Dönem sonunda ayrılacak olan mevcut sportif yönetici Michael Edwards’ın yerine Klopp’un yakın bağ kurduğu Julian Ward’ın gelecek olmasının 54 yaşındaki teknik yöneticinin sonucunda tesirli olduğu açıklandı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ TARİHİNE GEÇTİ

Opta’nın verisine nazaran ise Jürgen Klopp, Marcelo Lippi ve Ottmar Hitzfeld ile birlikte Şampiyonlar Ligi tarihinde konutundaki yarı final maçlarının tamamını kazanıp turnuvada en epeyce maça çıkan teknik yönetici oldu. (4/4; Marcelo Lippi ve Ottmar Hitzfeld ile eşit).

7 KUPA KAZANDI

2015 yılından beri nazaranv yaptığı Liverpool’da 2019/20 döneminde şampiyonluğa ulaşan Jürgen Klopp, 2018/19 dönemindeki Şampiyonlar Ligi kupası da dahil toplamda 7 kupa kazanma başarısı gösterdi.

Okumaya devam et...