Son Dakika: Galatasaray’dan gövde gösterisi! Bir gecede 5 transfer birden… Icardi, Ross, Rachica, Mata ve Yusuf Demir’in maliyetleri… James Rodriguez

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Süper Lig gruplarından Galatasaray, transfer devrinin sona ermesine saatler kala tarihi bir transfer operasyonuna imza attı. Sarı kırmızılı grup, dünyaca ünlü transferleri art geriye deklare etti ve gece yarısı İstanbul’a art geriye uçaklar indi.

Yabancı transferinde açılışı Sergio Oliveira, Haris Seferovic ve Leo Dubois ile yapan, akabinde Lucas Torreira ve Dries Mertens’i takımına katan sarı kırmızılılar, dün gece Mauro İcardi’yi duyurduktan daha sonra Avrupa’dan dört transfer daha yaptı.

Galatasaray, uzun müddettir takımına katmak için uğraş verdiği PSG’nin golcüsü Mauro Icardi ile görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi. Yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Mauro Emanuel Icardi Rivero’nun süreksiz transferi konusunda kendisi ve Paris Saint-Germain Football Club ile resmi görüşmelere başlanmıştır.” denildi.

İSTANBUL’A GELDİ

Geçtiğimiz hafta Miami’de ailece tatil yapan Arjantinli yıldız, hafta başında Paris’e geçti. Dünyaca ünlü futbolcu, son prosedürlerin halledilmesinin akabinde Galatasaray’ın göndereceği özel uçakla İstanbul’a iniş yaptı.

ICARDI’NİN BİRİNCİ SÖZLERİ

Uçaktan indikten daha sonra GS TV’ye açıklamalarda bulunan Icardi, “Daha buraya gelmeden taraftarların ilgisi inanılmazdı. Dışarı çıkıp taraftarları görmek için sabırsızlanıyorum. Uçakta üçlü çektirmeyi bana anlattılar. Çocuklar da öğrendi dışarıda deneyeceğiz.” halinde konuştu.

TARAFTARA ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

Taraftara üçlü çektirdikten daha sonra da açıklama yapan Arjantinli yıldız, “Çok heyecanlıyım, burada inanılmaz bir ortam var. Şimdilik bir seneliğine geldim, daha sonrasına bakacağız. İki aydır Erden Timur ile konuşuyoruz. Kulüp için sürecin sıkıntı olduğunu biliyorum. Sonunda buradayım” tabirlerini kullandı.

3 MİLYON EURO MAAŞ

Galatasaray, PSG’den bedelsiz olarak kiralayacağı Icardi’nin maaşının 3 milyon Euro’luk kısmını ödeyecek fakat sarı kırmızılı gruptan bu mevzuya ait çabucak hemen resmi bir açıklama gelmedi.

Okumaya devam et...