Son Dakika: Galatasaray’da Juan Mata şaşkınlığı! Nasıl bu hale geldi? İşte sırrı…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
11 yıllık Premier Lig mesleğinde 278 maça çıkan ve 51 gol, 64 asistlik performans gösteren Juan Mata, Galatasaray ’da çıktığı birinci maçta herkesi etkiledi. Üstelik de fizik olarak tam manasıyla hazır olmamasına karşın…

Manchester United’la mukavelesi bittikten daha sonra boşta olan 34 yaşındaki yıldız, transferin son gününde geldiği Cim Bom’da 2 haftadır kadroyla antrenman yapıyor. Buna rağmen beklenenden epey süratli form tutan İspanyol 10 numara, evvelki gün İstanbulspor’la oynanan hazırlık maçında performansıyla fark yarattı. Attığı kilit paslar ve atak tertiplerindeki üretkenliğiyle tam not alan Mata, 77 dakika oynadı.

Herkesi konuma soktu

Fanatik’in haberine nazaran; deneyimli futbolcu, Icardi başta olmak üzere hamle sınırında forma giyen tüm isimleri duruma soktu ve kusursuza yakın bir 10 numara manzarası çizdi. Bu performansıyla hocası Okan Buruk’u bile şaşırtan Mata’nın, ligdeki kritik Adana Demirspor maçında 11’de olma ihtimali çok yükseldi.

Mata, maçın akabinde hocasıyla yaptığı toplantıda, “Kendimi yeterli hissediyorum. çabucak hemen gerçek düzeyimin yüzde 60-70’ine ulaştım. Oynayarak daha âlâ form tutacağıma inanıyorum” dedi

Nasıl bu hale geldi?

8 Eylül’de İstanbul’a inen ve Manchester United’la kontratı bittikten daha sonra kamp periyodu geçirmeyen Mata, 15 günlük süreci harikulade kıymetlendirdi ve ekibin en çalışkan isimlerinden biri oldu.

– Müsaade günlerinde dahi Florya’dan çıkmayan ve ferdî çalışmalar yapan Juan Mata, idman günlerinde de ekstradan egzersizler gerçekleştirdi.

– Çalışma temposunun yanı sıra beslenmesine de dikkat eden İspanyol yıldız, özel bir diyet programı uyguladı.

– Konutundan hayli Metin Oktay Tesisleri’nde vakit geçiren Mata, yalnızca kadro arkadaşlarıyla değil tesis çalışanlarıyla da epey uygun bir bağlantıya sahip. İspanyol oyuncu, her hareketiyle niye büyük bir yıldız olduğunu kanıtlıyor.

Okumaya devam et...