Son Dakika: Galatasaray mağlubiyeti daha sonrası Sergen Yalçın ve Şenol Güneş iddiaları! Teknik yönetici değişecek mi?

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş’ta teknik yönetici Lider Karaveli, Galatasaray derbisindeki tercihleriyle tartışılırken siyah beyazlıların yeni döneme hangi teknik adamla gireceği merak konusu oldu.

Lider Ahmet Işık Çebi, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte, “Sergen Yalçın bizim kıymetlimiz. Onun da yıpranmasına müsaade vermem, kulübe ileride yine geri dönecek. Sergen Hocamızın altını ben oymadım. Asla yapmadım. Kim şampiyon olmak istemez? bu biçimde bir şey olabilir mi? Sergen Yalçın, müzemizdeki son 3 kupayı getiren hocamız.” sözlerini kullandı.

Siyah beyazlı taraftarlar, toplumsal medyada Sergen Yalçın’ın yeni dönemde ekibe dönmesi tarafında yorumlar paylaşırken eski hakem Ahmet Çakar da “Ahmet Parıltı Çebi, seneye Sergen Yalçın’ı getirsin. Fatih Terim, Galatasaray’a kaç defa geldi? Ne olmuş dargınlık falan… Kimler, kimlerle barışıyor. Ne olacak yani!” açıklamasını yaptı.

Buna rağmen lider Ahmet Işık Çebi’nin gönlünde yatan adayın Şenol Güneş olduğu argüman ediliyor.

MURAT SANCAK: “ŞENOL GÜNEŞ BEŞİKTAŞ’A İYİ OLSUN”

Geçtiğimiz ay Beşiktaş maçının akabinde Adana Demirspor’da vazife yapan antrenör Miguel Peiro ile görüştüğünü söyleyen Murat Sancak, “Beşiktaş’ın yeni dönemdeki teknik yöneticisi Şenol Güneş oldu. Şenol hoca, Beşiktaş’a güzel olsun. Kesin ve net. Bizde çalışan antrenör Miguel Peiro’yu da geri aldılar. Miguel, Şenol Güneş’in kondisyoneri. Evvel o gitti, dönem sonunda da Şenol Hoca gidecek” sözlerini kullanmıştı. Lakin Şenol Güneş yaptığı açıklamayla bu iddiayı yalanladı.

ŞENOL GÜNEŞE NE DEMİŞTİ? ‘HİÇBİR GÖRÜŞMEM YOK’

Güneş, “Futbol dünyasında son devirde benimle ilgili temelsiz ve mesnetsiz spekülasyonların süratle arttığını üzülerek gözlemliyorum. İsmim biroldukça mevzuda farklı argümanlarla gündeme getirilmeye çalışılıyor. Hepsine karşılık vermem durumunda, açıklamalarımdan cımbızla çekilecek cümlelerden orijinal tartışmalar açmaya çalışacak, polemik ve hengameden beslenen beşerler olduğunun da farkındayım. Bu yüzden net olarak açıklamak istiyorum ki; Benim Beşiktaş konusunda, lider, yönetici ya da rastgele bir ilgiliyle hiçbir görüşmem olmadı. Kaldı ki Beşiktaş, Pro Lisans sahibi bir altyapı teknik yöneticisine A Takım’da misyon verdi. Lider Hoca, Beşiktaş’ta işini severek yapıyor. Şu anda da belirli ki kulübün teknik yöneticiye gereksinimi yok. aslına bakarsanız Lider Ahmet Işık Çebi de gereken açıklamaları yaptı. Yola mevcut yapıyla devam etme sonucunda olduklarını vurguladı. Beşiktaş, topluluğu, lideri ve idaresi gideceği yolu biliyordur. Hepsine bu yolda muvaffakiyetler diliyorum” tabirlerini kullandı.

Okumaya devam et...