Son Dakika: FIBA Avrupa Kupası’nda şampiyon Bahçeşehir Koleji! Reggiana direnemedi

Mustafa

Global Mod
Global Mod
FIBA Avrupa Kupası finalinde İtalya temsilcisi Reggio Emiliayı birinci maçta deplasmanda 72-69 mağlup eden Bahçeşehir Koleji, rakibini kendi alanında da 90-74 yenerek şampiyon oldu ve tarihli birinci Avrupa zaferini elde etti.

Ülker Spor ve Aktiflik Salonunda oynanan karşılaşmaya konut sahibi takımın başantrenörü Erhan Ernak şu birinci 5 ile başladı: Hall, Smith, Jones, Berkay Candan, Oğuz Savaş. Deplasman grubunun başantrenörü Attilio Caja ise Cinciarini, Larson, Strautins, Johnson, Hopkins birinci 5iyle parkeye çıktı.

BAŞTAN SONA ÖNDE GÖTÜRDÜ

Jonesun üçlük çizgisinin gerisinden 3te 3 isabet bulmasıyla maça başlayan Bahçeşehir Koleji, 5inci dakikaya 6 sayılık farkla önde girdi: 14-8. Smithin de devreye girmesiyle atakta vites yükselten Bahçeşehir Koleji, savunmada da sertliğini artırarak birinci dönemi 14 sayı farkla önde kapattı: 30-16.

İkinci döneme tesirli bir başlangıç yapan deplasman grubu, toplamda 15-0’lık seri yakaladı ve 16ncı dakikada öne geçti: 30-31. Dönemin kalan kısmında rakibine 13-6lık seriyle karşılık veren Bahçeşehir Koleji, soyunma odasına 6 sayı farkla önde gitti: 43-37.

Karşılıklı basketlerle geçilen üçüncü dönem, Bahçeşehir Kolejinin 64-56lık üstünlüğüyle sonlanırken, konut sahibi takım maçın final dönemine 8 sayı farkla önde girdi.

Maçın final döneminde da oyun ve skor üstünlüğünü rakibine bırakmayan Bahçeşehir Koleji, müsabakayı 90-74 kazanarak FIBA Avrupa Kupasında şampiyonluğa ulaştı.

EN PAHALI OYUNCU JAMAR SMITH

Kupayı FIBA Avrupa Lideri Turgay Demirel’in elinden alan Bahçeşehir Koleji’nde Jamar Smith, final serisinin de en kıymetli oyuncusu oldu. Ülker Arena’da binlerce taraftarı önünde kupayı kazanan Bahçeşehir Koleji’nde büyük coşku yaşandı.

OĞUZ SAVAŞ: ‘BÜTÜN TÜRK MİLLETİNE ARMAĞAN OLSUN’

Çok memnun olduklarını söz ederek kelamlarına başlayan Oğuz Savaş, “Çok memnunuz. Bugüne kadar fazlaca çalıştık, hak ettiğimizin de karşılığını aldık. Hak ettiğimiz bir kupayı kazandık. Tanımı yok. Buraya kadar gelen herkese, ekranda destekleyen herkese epeyce teşekkür ediyoruz. Bütün Türk milletine ve Bahçeşehir Ailesi’ne bu kupa armağan olsun” açıklamasını yaptı.

‘YARIM HAKALN KISSAYI TAMAMLADIK’

Bahçeşehir Koleji’nde Lider Hüseyin Yücel maçın akabinde konuştu. Çok keyifli olduklarını söyleyen Yücel, “Maçtan evvel hayli heyecanlıydık, şu anda çok memnunuz. 2 sene evvelde yarım kalan bir öykü var dedik ve kupayı getireceğiz dedik. Ülkemize kupayı getirdik. Önümüzdeki hafta bayram. İkili bayram yaşattığımız için epeyce memnunuz. Bu kıssayı burada fazlaca hoş neticelendirdik. Burada salondaki tüm taraftarlara, herkese epeyce teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Bursa’nın ve Efes’in de maçları devam edecek. Onlara da muvaffakiyetler diliyorum. Adım adım gitmek istiyoruz ve yazın hoş bir programla, önümüzdeki dönem Şampiyonlar Ligi’nde hoş bir program başarmak istiyoruz. 5 yıldan bu yana birinci kere bu biçimde bir tribün önünde oynadık. Galibiyette en büyük katkı onlarındır. Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

SALON: Ülker

HAKEMLER: Luis Castillo, Oskars Lucis, Wojciech Liszka

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ: Black 12, Dekker 12, Hall 2, Jones 14, Smith 17, Muhammed Baygül 6, Berkay Candan 7, Kartal Özmızrak 7, Oğuz Savaş 5, Solomon 4, Erkan Yılmaz 4, Haydi Özdemir

REGGIO EMILIA: Cinciarini 8, Johnson 9, Larson, Strautins 19, Thompson 19, Rossi 8, Crawford 2, Hopkins 9

1İNCİ DÖNEM: 30-16

BİRİNCİ YARI: 43-37

3ÜNCÜ DÖNEM: 64-56

5 FAUL 35.03 Rossi, 36.42 Hopkins (Reggio Emilia)

Bahçeşehir Koleji’nin zaferi daha sonrası????pic.twitter.com/uPJu2gjS1l

Bahçeşehir Koleji'nin zaferi sonrası
👀
pic.twitter.com/uPJu2gjS1l

— Spor Arena (@sporarena) April 27, 2022
Okumaya devam et...