Son dakika: Beşiktaş’ta Valerien Ismael devri resmen başlıyor! İmza merasiminde açıklamalar…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş, yeni teknik yöneticisi Valerien Ismael için imza merasimi düzenliyor.

Dün gece İstanbul’a gelen Fransız teknik adam için Siyah-beyazlı kulüp KAP’a “Profesyonel Futbol Kadromuzun Teknik Yöneticiliği konusunda Valerien Alexandre Ismael ile 25.03.2022 (bugün) tarihinden başlamak üzere 2022-2023 dönemi sonuna kadar ve 2023-2024 dönemi için 1 yıl opsiyonlu olacak biçimde kontrat imzalanmıştır.” formunda bildiri yaptı.

Valerien Ismael, lider Ahmet Işık Çebi ve sportif yönetici Ceyhun Yararı ile birlikte düzenlenen imza merasiminde basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

Ahmet Parıltı Çebi’nin açıklamaları şöyle:

Hocamız Valerien Ismael ile mutabakatımızı yaptık. Kendisine itimadımız sonsuz. Araştırdık, kendi plan ve projelerimize uygun bir hoca olacağına inandığımıziçin davet ettik, sağ olsun kendisi de kabul etti. Beşiktaşımıza plan ve projelerimiz doğrultusunda katkı vereceğine inanıyoruz. 2,5 yıllık başkanlık dönemimde ekonomik manada büyük problemlerimiz vardı. Bunları temizleyerek, kulübümüze katkı verecek hale getirerek bir müddetç geçirdik. Bunun devamında da geçen yıl en güç koşullarda, pandemi dökneminde 3 kupa alarak bu süreci taçlandırdık. Bundan daha sonra maddi ve manevi manada kulübümüzün bir stratejisi vardır. Gelecek dönem biroldukça kontrat bittiği için daha rahat bir müddetç başlayacak bizim için. Bu süreçte Ismael ile birlikte olmak epeyce değerli olacaktır. Bu yapılanma süreci uzun yıllar sürebilir. Birileri gelecek, birileri gidecek. Bu bayrak yarışını her gelen devam ettirecek. Öz kaynağımıza yönelecek olan, gençlere kıymet veren, taraftara hırslı futbol oynatan hocalar bu projenin her vakit kesimi olacaktır. Umuyorum bu süreç yeni hocamızla uzun sürer. Lider Karaveli hocama hayli teşekkür ediyorum. Topluluğun değerli bir kesimiydi, uzun yıllar bakılırsav yapmış bir isimdi. Sergen hocamızdan daha sonra bu nazaranvi devraldı. Lakin sebebini bilmediğim biçimde toplumsal medyadaki birtakım şahıslarca yıpratılması hakikat değildi. Bunun kararı olarak hocamız, nazaranve Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusunda devam etmemesinin yanlışsız olduğunu söylemiş oldu ve misyonu bıraktı. Sergen Hoca da makus periyotlarda emsal tavırda bulunmuş ve Beşiktaş’ı değerli tutmuştu. Biz de idare konseyi olarak Beşiktaş için en hakikat ismin Valerien Ismael olduğuna karar verdik. Bu karar bir çalışma eseridir. İdare konseyi sonucudır. Sportif yöneticimiz Ceyhun Çıkarı önderliğinde yürütüldü bu operasyon. Hocamıza beğenilen geldin diyorum ve muvaffakiyetler diliyorum.

Okumaya devam et...