Son Dakika: Beşiktaş’ta Dele Alli’den Mourinho, Ismael ve Josef de Souza açıklaması! “yaşamımda yaşamadım”

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Beşiktaş forması giyen Dele Alli, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İŞTE DELE ALLI’NİN AÇIKLAMALARI

Burada olmaktan dolayı epey memnunum. Başlangıcıyla birlikte hayli düzgün geçen bir vakit. Bilhassa Türkiye’ye indiğim anda fazlaca memnun oldum.

Gol atmayı ve gollerden daha sonra farklı biçimde sevinmeyi seviyorum. kimi vakit anlık şeyler geliyor, kimi vakit planlı oluyor. Şu anda kalp yapıyorum lakin burada farklı bir gol sevinci nazaranbiliriz.

“MOURINHO İLE ISMAEL BENZİYOR”

Mourinho ile görüşmemiz özeldi fakat ondan sonrasında belgeselde yayınlanınca herkes izledi. Düzgün bir görüşmeydi. Bana motivasyon vermek istediği, benden istediklerin söylemiş olduği bir görüşmeydi. Valerien Ismael’in de motivasyon manasında emsal olduğunu söyleyebilirim. Oyuna tutkusu, hedefleri, benden istedikleri çok net. Buraya gelmedilk evvel onun beklentileri ile benimkiler içinde benzerlikler olduğunu gördüm. Ben alanda korkusuzca tabir etmek isteyen bir oyuncuyum. Hocamız bana bu inancı verdi.

“YENİ BİR MACERA İSTEDİM”

Premier Lig’de genç bir oyuncu olduğunuz vakit beklentiler düşük olabiliyor ve goller atıp âlâ oynamaya başlayınca göz önüne çıkıyorsunuz doğal olarak. Futbol iniş ve çıkışlarla dolu bir oyun. Ben de birkaç sıkıntı yıl geçirdikten daha sonra, oynamadıkça, mühlet alamadıkça yeni bir macera istedim. Düzeyiniz yüksekteyken bunu uygun değerlendirmelisiniz, düzey düştüğü vakit buna takılmamanız gerek. Buradan gelen fırsatı kıymetlendirme açısından önemli manada heyecanlandırdım. Türkiye ligi kolay bir lig değil. Grubuma dayanak olabileceğimi biliyorum. Tutku ve heyecanla elimden geleni yapacağım. Sıkıntı vakit içinder ve düşüşler olabilir lakin buna arkadaşlarımla bir arada müsaade vermeyeceğiz.

“SAKATLIĞIM ÜZÜCÜ OLDU”

İngiltere’de epey büyük maça çıktım. Buradaki derbi biraz farklı. Otelde ve gittiğim yerlerde herkes bana bu maçı soruyor. Bunun bir modülü olmak fazlaca heyecanlı hissettiriyor. Sakatlığım üzücü oldu, beklemediğim bir durumdu ancak her şey uyguna gidiyor.

MİLLİ KADRO SÖZLERİ

Futbolun âlâ yanı her insanın kendi fikri olması ve bunu belirtebilmesi. Kıymetli olan alanda yaptıklarımızdır. İngiltere’de benim burada başarılı olamayacağımı düşünenlere karşılık vermeme gerek yok. Alanda yaptıklarımı izlerler. Herkes ulusal ekip için oynamak ister, her oyuncunun hayalidir. Mutlaka geri dönmek istiyorum. Burada kendimi gösterip geri dönmek istiyorum.

“GELECEKLE İLGİLİ KOUNŞMANIN YERİ DEĞİL”

Burada birinci andan itibaren hayli fazla sevgi hissettim. Bunun karşılığı olarak taraftarları memnun etmek, eğlendirmek, performansımı alanda göstermek ve bir manada şaşırtmak istiyorum. Gelecekle ilgili şu an konuşmanın yeri değil. Tek odaklandığım nokta alanda güzel oynamak, arkadaşlarımla birlikte ekibi şampiyon yapmak.

Türkiye ligi mental ve fizikî manada sıkıntı bir lig. Çok güzel oyuncular var. Çok uygun kadrolar var. Açıkçası bu düzeye şaşırdım. Çok rekabetçi ve sıkıntı bir lig. Futbol buradaki beşerler için fazlaca şey söz ediyor. Bu da bir baskı yaratıyor. Bu baskıyı yanlışsız yönlendirdiğiniz vakit güzel sonuçlar alacağız. Sıkıntı bir lig ancak biz bunun üstesinden geleceğiz.

ANKARAGÜCÜ MAÇINDA YAŞANANLAR HAKKINDA

Ankaragücü maçının sonunda yaşananlar olağan değildi. Josef’in yerinde olsaydım ben de birebirini yapardım. Ekip arkadaşlarınızı korumak zorundasınız. O anda orada değildim daha sonradan gördüm ve hayli şaşırdım. Alandaki oyuncuların inançlı bir ortamda olması lazım. ömrümde yaşamadığım bir şeydi.

“ÇOK TEMPOLU BİR TAKIMIZ”

Biz epey tempolu bir ekibiz. Antrenmanlar, kadrodaki futbol tutkusu, ekip arkadaşlarımın buna ahengi beni memnun etti. Kendimi burada ve ligde düzgün hissediyorum. Ligdeki kadroların temposu da âlâ. Biz tempolu olmamıza karşın işimiz kolay olmayacak. Adapte olduğumu söyleyebilirim. Tutku ve hisle oynayan bir oyuncu olduğum için burada da bunu buldum. Taraftarlar için oynama hissi beni yüzde 110’umu verme hissi uyandırıyor.

Okumaya devam et...