Son Dakika: Acun Ilıcalı’nın kadrosu Hull City’nin yeni dönem transfer planı! Fenerbahçe, Galatasaray ve Hatayspor’dan üç isim…

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Acun Ilıcalı’nın satın aldığı Hull City gelecek dönem için takım çalışmalarına başladı. Championship’te topladığı 41 puanla 20. sırada yer alan Hull City, teknik yönetici Shota Arveladze’nin talepleri doğrultusunda transferleri bitirecek.

Hull Live ve The72’de yer alan habere bakılırsa Hull City, Harika Lig’den üç oyuncuyu takımına katmak istiyor.

İngiliz grubunun gayelerinden biri Galatasaray ile mukavelesi bitecek olan Ryan Babel. Geçmişte Liverpool ve Fulham formalarıyla Premier Lig’de top koşturan 35 yaşındaki futbolcuyla Ocak ayında da temas kurulduğu ve yaz devrinde isminin bir daha gündeme geleceği vurgulandı.

Haberde ayrıyeten orta transfer devrinde ismi Hull City ile anılan bir öbür futbolcu Miha Zajc’a da yer verildi.

Hull City ayrıyeten Atakaş Hatayspor’un Malili yıldızı Adama Traore’yle de ilgileniyor. 26 yaşındaki orta saha oyuncusu dönem sonunda hür kalacak. Hull City oyuncuyu bedelsiz olarak takımına katmak istiyor. Mesleği boyunca Monaco Lille, Rio Ave, Metz ve Cercle Brugge üzere kulüplerin formasını giyen Traore bu dönem çıktığı 17 lig maçında 1 gol atıp 3 asist yaptı.

ACUN ILICALI’NIN SATIN ALIM SÜRECİ İNGİLTERE’DE NASIL İŞLENDİ?

İngiltere Championship takımlarından Hull City, medya işvereni Acun Ilıcalı’nın kulübü satın alma süreçlerinin tamamlandığını ve zaman teslim prosedürlerinin İngiltere Futbol Ligi tarafınca onaylandığını duyurdu.

Allam Ailesi’nin 11 yıl süren tartışmalı idaresinden daha sonra kadro üstündeki tam ve tek yetkili pozisyonuna geçen Acun Ilıcalı’nın atağı Ada basınında geniş yer buldu.

İNGİLTERE’DE MANŞETLER NE DEMİŞTİ?

Hull Daily Mail:
Türk Lokumu! Hull City için bir zamanın sonu. Medya imparatoru Acun Ilıcalı, evre – teslim süreçlerini tamamladı. Hoş bir seyahatin başlangıcı. Acun Ilıcalı, Kaplanlar’ı satın alarak bir hayalini daha gerçekleştirdi.

Daily Mail: Acun Ilıcalı, Hull City’i satın alarak Allam Ailesi’nin Doğu Yorkshire’daki 11 yıllık saltanatını noktaladı.

The Guardian: Hull City’nin Blackburn Rovers’ı devirdiği büyük günde Acun Ilıcalı hayalini kurduğu satın almayı resmileştirdi. Türk televizyoncu, federasyondan onay aldı.

BBC: Championship grubu Hull City, Türk menşeli Acun Medya tarafınca satın alındı. Bölüm teslim süreci İngiltere Futbol Ligi tarafınca onaylandı ve Acun’un başa geçmesi tesirini çabucak gösterdi.

Mirror: Türk Simon Cowell, Championship gruplarından Hull City’nin satın alma süreçlerini tamamladı.. Kaplanlar’ın artık yeni bir sahibi var; Acun Ilıcalı. Biroldukca taraftar, Allam Ailesi’nin tutucu hanedanlığının son bulmasından dolayı memnun.

ACUN ILICALI: EN BÜYÜK HAYALLERİMDEN BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRDİM

Hull City’nin yeni sahibi Acun Ilıcalı, imzalar atıldıktan daha sonra yaptığı açıklamada, “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için memnunum. Hull City ile hoş bir seyahate başlıyoruz. Taraftarlarımızla bir arada gerçekleştireceğimiz epey büyük hayallerimiz ve gayelerimiz var.” dedi.

Hull City’in eski sahibi Allam Ailesi ismine konuşan eski lider yardımcısı Ehab Allam ise satışa ait, “Artık yeni birinin mantoyu devralma vakti geldi. Acun ve takımına gelecek için uygun dileklerimi sunuyorum.” tabirlerini kullandı.

“SOKAKLARDAN GELEN BİRİYİM”

Blackburn Rovers maçı öncesinde ise yayıncı kuruluş Sky Sports mikrofonlarına konuşan Acun Ilıca, orta transfer devrinde gruba önemli destek yapacaklarının sinyalini verirken teknik yönetici konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

“Hull City, büyük bir kulüp olmak için gereken her şeye sahip. Benim için aslına bakarsan büyük bir kulüptü fakat daha da büyük bir kulüp olabiliriz. Taraftarımızla birlikte tarih yazacağız. Şunu söylemek gerekiyor ki, ben sokaklardan gelen biriyim. ötürüsıyla bir kulübün taraftarı olmanın ne demek olduğunu biliyorum. Taraftarımızın daha konsantre ve destekleyici olması için her şeyimi vereceğim. Taraftarımızla birlikte tarih yazmaya çalışacağız. hayatımda hiç bir şeyi yalnız başıma başarmadım. Her şeyi bir grupla yaptım. Evet alanda bir ekip var fakat ben, oyuncular ve taraftarlar daima bir arada bir grubuz. Biz bir aileyiz.”

ARŞİVDEN | CHELSEA – HULL CITY

Okumaya devam et...