sıcak hava dalgası bülteni yeniden başlıyor, 27 şehir izleniyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Sıcakların özellikle en kırılgan kişilerde sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini önlemeyi amaçlayan sıcak planın yaz aktivitesi yeniden başlıyor. Sıcakların sağlık üzerindeki etkilerini tahmin etmeye ve önlemeye yönelik ulusal işletim sisteminin bir parçası olarak Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Ssr Regione Lazio Epidemiyoloji Departmanı tarafından hazırlanan sıcak hava dalgaları ile ilgili bültenler geri döndü. Her yıl olduğu gibi Pazartesi’den Cuma’ya, Mayıs ortasından Eylül ortasına kadar yayımlanırlar.

İşletim sistemi 27 İtalyan şehrinde bulunuyor ve her bir kentsel alan için, özellikle savunmasız kişiler için sağlık riski taşıyan hava ve iklim koşullarını günlük olarak belirlemeyi mümkün kılıyor: yaşlılar, kronik hastalar, çocuklar, hamile kadın. İzlenen şehirler şunlardır: Ancona, Bari, Bologna, Bolzano, Brescia, Cagliari, Campobasso, Catania, Civitavecchia, Florence, Frosinone, Cenova, Latina, Messina, Milano, Napoli, Palermo, Perugia, Pescara, Reggio Calabria, Rieti, Roma, Torino, Trieste, Venedik, Verona, Viterbo.

Bakanlık portalından, genel nüfus ve sağlık ve sosyal sağlık sektöründeki operatörler (doktorlar, yaşlılar için tesis personeli, yaşlılara yardım eden personel) için sıcak hava dalgaları hakkında çok sayıda broşür ve bilgi materyali indirmek mümkündür.