“Savunulması gereken, güven karşılığında onurlandırılması gereken bir tapınak”

Leila

Global Mod
Global Mod
“Sağlık Bakanı Orazio Schillaci’ye bana gösterdiği güvenden dolayı onur ve minnettarım, ancak bunun hala parlamentoda bir duruşması ve ardından Bakanlar Kurulu’nun kararı olduğunun altını çizmek ve yinelemek isterim.” Yüksek Sağlık Enstitüsü bilim ve tıp adamları için neyi temsil ediyor? “Aklıma gelen ilk kelime: bir tapınak. Savunulması ve olduğundan daha yüksek seviyelere getirilmesi gereken bir tapınak.” Bunlar, Roma Katolik Üniversitesi Tıp Fakültesi eski dekanı Rocco Bellantone’un, Schillaci’nin ISS başkanlığı için kendi adını önerme seçimini resmileştiren duyuruyu memnuniyetle karşıladığı sözler. Palazzo Chigi’den resmi duyuruyu beklerken Bellantone, Enstitü’nün olağanüstü komiseri olarak atandı.

“Evet, heyecanlıyım” dedi Adnkronos Selam’a, sürecin sonuçlanmasını beklemenin gerekliliğini yineleyerek – Ve bunu umduğum da açık, ikiyüzlü olmanın bir anlamı yok. Neredeyse 50 yıllık kariyerimde ben Pek çok şey yaptığımı ve Katolik Üniversitesi ve Gemelli Polikliniği gibi prestijli kurumları yönetme yeteneğimi gösterdiğimi düşünüyorum ve bu nedenle bu müfredatımın yardımcı olabileceğini umuyordum. Ama geri kalanı için maksimum saygı ve öngörü, ne olacak? parlamento komisyonlarının görüşü ve Kabinenin nihai kararı olacaktır”.

Bellantone, eğer bakanın teklifi onaylanırsa şu sonuca varıyor: “Benim görevim, İtalyan sağlık hizmetleri için mükemmel bir şekilde çalışan iki bin kişinin işini kolaylaştırmak olacak. Bunu Kovid’de de gördük, ama sadece değil: İtalya’da mükemmel mükemmelliğe sahip pek çok durum var. kesinlikle savunulması gereken kurum”.