Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, Aykut Kocaman ve İsmail Kartal ile yaptığı görüşmeleri anlattı

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig grubu Samsunspor’da lider Yüksel Yıldırım, Bayram Bektaş ile yolların ayrılmasından daha sonra yaşanan teknik yönetici arayış süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

“ÖNCE AYKUT KOCAMAN İLE GÖRÜŞTÜK”

Samsun Kanal S’e konuşan Yüksel Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

Bayram Bektaş’ın akabinde birinci vakit içinderda Aykut Kocaman ile görüştük. Aykut hoca ile ofisinde, İsmail Kartal ile dışarıda görüştüm. Aykut Hoca bu sene katiyetle ekip çalıştırmayı düşünmediğini söylemiş oldu ve ‘Seneye ekip çalıştıracağım’ dedi. İsmail Kartal’ı da Aykut Kocaman önerdi.

“İSMAİL KARTAL 2 MİLYON EURO İSTEDİ”

İsmail Kartal’a teklifimizi ilettik. Eşi ve takımıyla görüşüp koşullarını bildireceğini söylemiş oldu, daha sonra sinema koptu. İsmail Hoca bizden 2 milyon euro üzere bir para istedi. Ben hayatımda bu biçimde bir şey görmedim. ‘Samsunspor’un ne cürmü var hocam? Bu parayı ne Fenerbahçe verir ne Galatasaray verir ne de diğer bir ekip. Hocam sen uçmuşsun’ dedim. Zira fazlaca kızdım. O kadar sevdiğim, hürmet gösterdiğim, dürüst bir hoca… Ayağına gittik fakat bizi cezalandırdı. ‘Seninle defteri kapattık, çalışamayız. Sana bol bahtlar diliyorum’ dedim telefonda.

“HÜSEYİN EROĞLU’DAN ÖZÜR DİLEDİM”

Hüseyin Eroğlu’nın ismi basında çıktıktan daha sonra kendisini aradım ve listemizde öbür isimler olduğunu söylemiş oldum. O sırada Aykut Kocaman üzere isimlerle görüştük. çabucak sonrasında idare olarak yaptığımız görüşmede Hüseyin Eroğlu ve Ünal Karaman isimleri öne çıktı. Ünal Karaman ile konuşmadık. Yaptığım açıklamada Hüseyin Eroğlu için ‘Asla almayacağım’ demedim. Ben hocayı tanımıyordum lakin o sıralarda biroldukça hoca bize gelmek için ortaya adam sokuyordu. Hüseyin Hocanın eksileri var lakin artıları da var. Futbolla yatıp kalkıyor, parayla işi yok, gençlere kıymet veriyor. Altınordu’daki akademi modeli de bize uyuyor. Bize fazlaca güzel bir sunum yaptı. daha sonrasında ‘Senden özür diliyorum’ dedim. Kaşar hocalar var, Samsunspor’u toplumsal medyada takip ediyor, on farklı yerden haber yolluyor. Hüseyin Hoca bu biçimde biri değil. Kimse Hüseyin Hocayı beklemiyordu herkes zıt köşe oldu. Ben de aksi köşe oldum. İnanılmaz müspet bir insan, başımdaki futbola uygun kanıları var. Biz sormadan her şeyi anlattı. Fiyat konusunda pazarlık yapmadık, ne dediysek kabul etti. 4 saat görüştük, el sıkıştık ve koşa koşa Damien Comolli’nin düğününe gittim. Konuştukça konuşasın geliyor.

Okumaya devam et...