Şampiyon oldular fakat kupa koyacak tesisleri yok

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Denizli’de 2015 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar birfazlaca şampiyonluklar yaşayan, Türk Bayan Ulusal Ekibine onlarca ulusal futbolcu vererek katkı sağlayan Horozkentspor, 2021-2022 döneminde, Türkiye bayanlar 2’nci Ligi C Kümesi’nde haftalar evvel şampiyonluğu garantileyerek Türkiye Bayanlar 1’inci ligine yükseldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulusal Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Anadolu Yıldızlar Ligi projesi çerçevesinde düzenlenen 23 Nisan Futbol Turnuvası’nda şampiyon olan, kupa ve madalyalarını TBMM Lideri Mustafa Şentop’un elinden alan Horozkentspor, imkansızlıklarla boğuşuyor. Kulüp Lideri Kamil Karabuğa, biroldukça kupaları muvaffakiyetleri olduğunu lakin bu kupaları koyacak kalıcı bir bina ya da tesisleri olmadığına dikkat çekerek hala idman gereçlerini otomobilimizin bagajında gdolayıp getiriyoruz diye anlattı.

“İlimizi en güzel biçimde temsil ederek gururlandırıyoruz”

Kulüp olarak Denizli’nin tanıtımına büyük katkı verdiklerini ve her manada olumlu işler yaptıklarına değinen Lider Karabuğa, “Denizli’yi bayan futbolunda en yeterli biçimde temsil ettiğimize inanıyorum. Gittiğimiz yerlerde, vilayet haricinde bizler Denizli’nin kadrosu olarak maçlara çıkıyoruz. Çıkmakla kalmıyor vilayetimizi en yeterli biçimde temsil ederek gururlandırıyoruz. Lakin bunları yaparken kıt imkanlarla yapıyor ve maalesef hiç kimseden de dayanak bulamıyoruz. Önümüzdeki devirde bilhassa lokal idarelerden bize gereken takviyenin geleceğine inanıyorum. Maalesef kalıcı ya da süreksiz bir tesisimiz, idman materyallerini koyabileceğimiz bir yerimiz bile yok. İdman olunca çıkarıyor, İdman bitince gereçleri tekrar otomobillerimizin bagajlarına koyuyoruz. Önümüzdeki dönem 1’nci Bayanlar Liginde çaba edeceğiz. Bizim üzere olan öteki kulüp var mı, bilemiyorum. Bu durumun Denizli üzere bir vilayetimize yakışıp yakışmadığını, Denizli’mizi yönetenlerin takdirine bırakıyorum” sözlerini kullandı.

Okumaya devam et...