Şampiyon Grekoromen Güreş Ulusal Kadrosu, yurda döndü

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Belgrad’da yapılan şampiyonanın grekoromen tarz karşılaşmalarında Türkiye, 2 altın ve 3 bronz madalya kazanarak şampiyon oldu.

130 kiloda İstek Kayaalp ve 82 kiloda Burhan Akbudak altın; 72 kiloda Selçuk Can, 77 kiloda Yunus Emre Başar ve 87 kiloda Ali Cengiz, bronz madalya kazandı.

Milli kadromuz Türk Hava Yolları’na (THY) ilişkin uçakla Belgrad’dan İstanbul’a geldi.

BURHAN AKBUDAK: HAYAL ETTİM, CANIMI DİŞİME KATTIM KAZANDIM

İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Burhan Akbudak, “Şampiyon olarak ülkemize döndük, epeyce memnunuz. Bize dualarını esirgemeyen, bizi destekleyen herkesten Allah razı olsun. Final maçı gitti geldi, fazlaca çekişmeli bir maç oldu. 7-6’nın sonunda gülen taraf biz olduk. Çok hayal ettim, epeyce hayal kurdum. Altın kemeri kazanmak için daima bugünü hayal ettim ve hayalim gerçek oldu. Hayalimi gerçekleştirmek için canımı dişime kattım, o derece savaştım. Alnımızın teriyle kazanarak ülkemize döndük” dedi.

HEDEF 2024 OLİMPİYATLAR

Hedefleri hakkında da bilgi veren ulusal atlet, “Tabi kendime daima şunu söylüyordum; dünya şampiyonu olmadan güreşi bırakmayacaktım. Gayelerimizi bir ileri düzey çıkardık ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda inşallah madalyasız ülkeme dönmeyeceğim” diye konuştu.

Okumaya devam et...