Sağlık, CME sağlayıcısı: ‘Milleproroghe değişikliği ile 2023 için daha fazla kurs ve kalite’

Leila

Global Mod
Global Mod
Yeni Hükümet tarafından CME eğitimine verilen önem ve dikkat, sürekli artan kalite ve bilimsel değere sahip kurslar sunmak için bir başka teşviki temsil etmektedir. Sosyal İşler ve Sağlık Komisyonu başkanı Senatör Francesco Zaffini tarafından imzalanan Milleproroghe değişikliği, üç yıllık ECM 2020-22 son tarihini 31 Aralık 2023’e uzatmanın yanı sıra, tüm sağlık çalışanlarının akrabalarını düzenlemesine de olanak tanıyor. son üç yıldaki konumu (2014-16 ve 2017-19). Sırasıyla Sağlık Eğitimi Derneği ve Gifes – Federcongressi&eventi başkanları olan Simone Colombati ve Matteo Bruno Calveri tarafından temsil edilen CME sağlayıcı derneklerinin bugün Palazzo Madama’daki bir toplantının sonunda Senatör Zaffini’ye bildirdikleri şey buydu.

Bu nedenle, eğitimin gerçekten merkezi olacağı bir yıl duyuruyoruz, Milleproroghe’de yer alan sürekli güncellemeyle ilgili hükmü analiz eden sağlayıcılar bir not yazıyor ve yeni üç yıllık dönemin (2023-25) hafife alınmaması gerekiyor. Bu yıl 1 Ocak’ta düzenli olarak başlayan ), beklenen kredilerin %70’inin yerine getirilmesine bağlı sigorta kapsamı ile çığır açan bir dönüm noktasına işaret ediyor.

“2023, eğitim ve sürekli profesyonel güncelleme yılı olacak – Colombati’nin yorumu – Memnunuz, bu hüküm profesyonel güncellemeyi hükümetin önceliğinin merkezine geri koyuyor ve bir süredir umduğumuz yöne gidiyor, yani eğitim ve profesyonel güncelleme bir zorunluluk olarak değil, bir fırsat olarak görülmelidir”. “Bu değişikliği çok memnuniyetle karşılıyoruz – Calveri ekliyor – Son üç yılda sağlık personeli tarafından biriktirilen eğitim kredilerinde büyük bir artış kaydettik. Bu hüküm, kaliteli eğitim taahhüdümüzü teyit ettiği için daha da güçlüdür”.

Ecm Quality Network’ün başkanı Susanna Priore, “Sosyal ve sağlık sektöründeki bu büyük değişim döneminde daha önce hiç olmamıştı” diye ekliyor Ecm Quality Network başkanı Susanna Priore – eğitim ve güncelleme, yeni bakım modellerinin uygulanması ve Sağlık Hizmetlerinde artan karmaşıklıkların yönetimi için en iyi kaldıracı temsil ediyor. Bu nedenle – diye devam ediyor – profesyonellerin eğitim projelerine daha fazla bağlılığını sağlamak için tıbbi-bilimsel topluluklar, profesyonel Emirler ve kategori kuruluşları ile birlikte değişiklikle onaylananları açıklama ve iletme yükümlülüğümüz var. Bu üç yıllık süre için planlanan”. Priore, meslektaşları Colombati ve Calveri ile birlikte, Sağlayıcıların üst düzey eğitim sunma taahhüdünü hatırlıyor. “CME Sağlayıcıları ve tıp bilimi derneklerinden oluşan bir dernek olarak – yineliyor – önceki üç yıllık dönemlerden eğitim kredilerinin geri kazanılmasına da izin vermek için daha fazla eğitim üretmemiz gerekeceğinin farkındayız. aynı değişiklik. Bu, yalnızca tüm vatandaşların bakım kalitesinin ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesini garanti edebilir. 2023’te daha verimli sağlık hizmeti için daha fazla eğitim, daha kaliteli, daha fazla güncelleme”.