Psikolojik bonus, Bassetti Fedez’e saldırdı

Leila

Global Mod
Global Mod
“Sanremo’daki Fedez ve Rosa Chemical’ı ve festival sahnesindeki yakışıksız gösterilerini hatırlıyor musunuz? Fedez, inanmayan karısının önünde Rosa Chemical’ı tutkuyla öpüyordu. Etkileyiciler tuhaf davranışlarıyla İtalyanların, özellikle de İtalyanların ruh sağlığına ne kadar zarar veriyor? Bugün Fedez ruh sağlığını korumaktan bahsediyor ve bunu ‘psikolog ikramiyesi’ üzerinden hükümete saldırmak için yapıyor. Aynı kişi mi? Ne kadar tutarsızlık!”. Bu X tarafından yöneltilen eleştiridir.bulaşıcı hastalıklar uzmanı Matteo Bassetti Rapçiye, ‘Che tempo che fa’ adlı televizyon programı sırasında başlatılan Manevra’ya katkısının kesilmemesi yönündeki çağrısının ardından dava açıldı.

“Fedez, milyonlarca takipçisi olan bir idol. Ve ben – Cenova’daki San Martino Polikliniği Bulaşıcı Hastalıklar Kliniği müdürü Adnkronos Salute’a açıklıyor – şunu kastediyorum: Bir kişi tüm nesil gençlere örnek olduğunda yani, karısı festivalin ev sahipliğini yaparken sahneye çıkıp, erkek olsun, kadın olsun, birinin ağzından öpmek gibi bir şeyi elbette yapamaz. çocuklara verilebilecek psikolojik öğretimin görünümü”. Bassetti, “sadakat ve bence de öğretilmesi gereken bazı davranışlar” gibi değerlerden ayrıntılı olarak bahsediyor. Ona göre sorun şu ki, “Sanremo sahnesinde 20 milyon kişinin önünde böyle bir hareket yapılmamalı. Özel bir ortamda yapılabilir”.

Bugün şöyle devam ediyor: “Fedez, psikolojik primi korumanın önemli olduğunu söylüyor. Bana öyle geliyor ki bir tutarlılık yok. Aynı kişi, son Sanremo Festivali’nin yapıldığı şubattan bu yana 8 aydan fazla zaman geçmedi.” yayınlandı. “Bu anlamda tutarlı olmanız gerektiğini söylüyorum çünkü etkileyici olduğunuzda büyük bir sorumluluğunuz oluyor.”