Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da Cihat Arslan isyan etti! ‘Oyuncular idmana çıkmıyor’

Mustafa

Global Mod
Global Mod
Harika Lig’de ulusal ortanın akabinde Medipol Başakşehir’in konuğu olacak Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da çalışmalar devam ediyor. Eksik takım ile hazırlıklarını sürdüren sarı-siyahlılarda teknik yönetici Cihat Arslan, egzersiz başlamadan evvel gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Arslan, Türkiye’nin takım zenginliği açısında en kıymetli kulüplerinden birine karşı oynayacaklarını belirterek “Başakşehir’de hem futbolcu olarak oynadım tıpkı vakitte teknik yöneticilik yaptım. Farklı ve kaliteli bir topluluk. İşleyiş olarak da farklı özellikleri var. Şiddetli bir müsabaka. Ulusal grup içinde her insanın eksiklerini gidermek manasında farklı istikametleri vardı. Bu ortayı bizim fazlaca âlâ geçirdiğimizi söyleyemem. Campi ve Philip haricindeki yabancı oyuncularımız kendi müsaadelerini kullandılar. Bizim müsaademiz haricinde 8-10 gündür gelmeyen oyuncularımız var. Bu da çalışma noksanlığını birlikteinde getirdi. Kulüp bununla ilgili tedbirleri noter huzurunda yapacaktır. Hala daha 4 oyuncumuz ortamıza katılmadı. Lakin kalanlarla çalışıyoruz. U19 grubunda düzgün performans gösteren gençlerle yeterli bir küme olmaya çalışıyoruz. Önümüzde fazlaca fazla gün var. En güzel biçimde hazır olmaya çalışacağız. Bundan daha sonra oynayacağımız iki ekip dışında üst kısımları ilgilendiren, Rize ve Giresunspor’la alt sıraları ilgilendiren müsabakalar oynayacağız. Kendimiz için olmasa bile ligin adaleti açısından ortaya direnç koymamız gerekiyor. Doğal idman eksiği beni korkutuyor. Bunları giderip lige olumlu olarak geri dönüş yapmamız gerekiyor” dedi.

“KENAN İLE MUSTAFA GELDİ VE 9 BİREYE ÇIKTIK”

Antrenmanlarda 7 kişi ile çalıştıklarını belirten Arslan, “Gelmeyenleri sayarsak daha uzun olur. Gelenleri sayarsak, Campi, Mustafa, Muhammed, Atakan, Philip ve kaleciler vardı. Sonraki gün bunun öteki kısmı geldi. Az da olsa çoğaldık, iki kişi daha geldi. Kenan ile Mustafa geldi ve 9 bireye çıktık. Bu idareye değil, futbolculara serzenişti. Orada herkes sıkıntıyı yanlış anlıyor. Ne olursa olsun herkes misyonunu yapmak zorunda. Şayet gelinmeyeceği söylenseydi, ben de buradaki arkadaşlara fazla müsaade verirdim. Bu sefer onların müsaade konusunda da adalet ıstırabı olurdu. Zira bu bizim müsaademiz değil, baş izniydi” diye konuştu.

“BİZİM BURADAN ASLA ÇEKİLME KAYGIMIZ YOK”

Kalan haftaların yeterli geçmesi için uğraştıklarını tabir eden Arslan, “Hafta sonu kiralık olan oyuncularımızı hem izledim tıpkı vakitte izlettik. Bu grubun düzey kaybettiği belirli. Futbola olan saygımızdan biz gayretimizi devam ettirelim. Kaybedersek bile seneye nasıl kazanabiliriz ona odaklanmamız lazım. Bunun atakları olması lazım. Bu da nasıl olur? Alanda vereceğiniz gayretle olur. Malatya kenti de ’bu grup benim takımım’ der. ’Bu ekip düşse bile ben bu grubun arkasındayım’ bu biçimde bir güç ve sinerji ortaya çıkartabilirsiniz. Biz bunu kaybettik, tekrar ortaya koymaya çalışıyoruz. Altay maçında yaşanan hakem faciasının da bunda tesiri var. Grup orada fazlaca kırıldı. Kırılınca da herkes ulusal ortada kenara çekildi. Lakin burası bizim meydanımız. Bizim buradan asla çekilme kaygımız yok. Burada sonuna kadar başımız dik gayret etmemiz lazım” biçiminde konuştu.

“BİZ BUNLARI PARAYA MI BOĞDUK?”

Paralarını alamayan futbolcuların psikolojisinin güç olduğunu da kelamlarına ekleyen Cihat Arslan, “Şu küme hatalıdır, bu küme hatalıdır demiyorum. Alışılmış yerine getirilmemiş olabilir. Bu sizin alanda veriminizin düşmesine niye olmamalı. Tam bilakis biz yapıyoruz, öbürleri yapamadı söylemeniz lazım. Ruhsal olarak tamam kabul ediyorum. Lakin bir büyük sorun daha var. Üstün Ligin en az gayret kazanan ekibiyiz. Bunu da yalnızca parayla açıklayamazsınız. Ne olacak? 10 gün yatan oyuncu parayı verdiğiniz de en çok koşan haline mi gelecek? Ben buna kızıyorum. Seneye de bunların transferleri var. Bizle olmasa da diğer gruplarda olacak. Diğer ekipler bunu irdelemiyor mu? Futbolcu idman yapmış mı? Tesise gelmiş mi? Bırakmış mı bırakmamış mı? Bu seneyi kaybedebilirsiniz. Bu jübile yapan oyuncular için geçerlidir. 2-3 milyon avro beklediğimiz oyuncular vazgeçerse bu kulüp için de külfettir. En büyük sorun oyuncunun kendi geleceği içindir. Siz 8 haftayı kendiniz için oynayın ve seneye daha hoş imkanlara kavuşun. Burayı beğenmediniz, kabul. Çırpınmazsanız nasıl olacak? Altyapıdan 8-10 tane oyuncu geldi. Biz bunları paraya mı boğduk? Bunlar geleceğe yatırım” dedi.

Okumaya devam et...